Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Fabia mi lehet a gond?

Skoda Fabia mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Elég nehezen indul, sokszor csak harmadszorra indul be, az akkumlátor amúgy bírja tekerni.


Ma be akartam indítani, nem indult be akárhogy is próbáltam... Garázsban van, annyi hogy téglagarázs, így nincs olyan meleg ott. Nem indult be, nem tudom mi lehet vele... Most pedig már kigyulladt az olajjelző kis lámpa is, sipolt, majd kigyulladt. (Ez úgy gyulladt ki, hogy elfordítottam a kulcsot ahogy indítani kell, de nem indult be, és kb 3 másodperc múlva kigyulladt ez a lámpa is.


Mi lehet a baja? Mit lehet vele csinálni?


2000-es Fabia 1.4-es MPi motorral.


2012. febr. 9. 13:24
 1/4 anonim válasza:
Lehet ,gyengén teker az önindító, bár skodáknál gyakori az üzemanyagszivattyú. Próbáljátok meg behúzni, ha indul és utána nem szaggat rángat ,akkor nem szivattyú . próbáld melegen is indítgatni, ha melegbe pöccre indúl még mindíg lehet üzemanyag dermedés..
2012. febr. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket!

Amúgy volt így hidegbe hogy elindultunk vele, és az elején rángatott.


Az olajjelző kis lámpa nem tudod miért jelez? Valahogy fura nekem hogy kevés lenne az olaj benne. Ahogy néztem a pálcán sem láttam hogy kevés lenne.

2012. febr. 9. 13:40
 3/4 anonim válasza:
Ha bemelegszik, már hiába nézel olajszintet, azt indulás előtt kell ,hideg motornál ,ha menet közben folyamatosan világít azonnal le kell állni és az első szervízbe kell vontatni ,olaj nélkül ugyanis megragad a motor!!! Ez a te esetedben m.díjjal kb 5-600.000FT
2012. febr. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

De nem volt meleg a motor.

Meg hát be sem indult, amúgy menet közben legutóbb sem világított. Most gyulladt ki nem tudom miért. Találkoztál már ilyennel?


Két kocsi van végül is, így a másikat használjuk így inkább most elsősorban, de ha beindulna, akkor baj lenne ha vagy 10-15percig járna a motor állva?(természetesen úgy gondolom, ha nem világít az olajjelző)

2012. febr. 9. 14:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!