Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok az alfa romeo...

Mit gondoltok az alfa romeo 156-ról?

Figyelt kérdés

évjárat : 2000

1910cm3


2012. jan. 22. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
21%

szép autó, új korában kellett volna


most: egy fos, megvétel után hetente hagynád a pisztolyorrú mátyás kötegeket a szerlőnél

2012. jan. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem egy megbízható darab.

Az olasz autók szépek de nem a megbízhatóságukról híresek.

Az olasz autók arról híresek hogy egy légmentesen lezárt páramentes garázsban is képesek önmaguktól szétkorhadni berozsdálni úgy hogy sose voltak kinn.. :)

haverom az alfája a futóművét hagyta Németorszégban ugyanis úgy gondolta a kocsija azt a részét inkább otthagyja emlékbe a tükörsima autópályán. :)

2012. jan. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezek az alfák nem rozsdásodnak már úgy mint a régiek (155, 33, 75 meg ezek) bár mindenki azt hiszi, mert sajnos régen ez berögződött. 2000-es évjáratú alfa nem lesz rozsdás. A miénk 2002-es 147-es és minden nap a kertben áll, nyáron naponta kapja az automata locsolót reggel, este, és nem rozsdásodik. 1.9 JTD motor? Az egyik legjobb dízel motor amit valaha piacra dobtak. Tartós, nem fogyaszt sokat, nyomatékos. Észbontóan nyomatékos. Tudom, mert nekünk is az van, lassan 10 éves, 200 ezer kilométert karcolja már alulról, és még nem volt motorikusan semmi baja. Mondjuk nagyon is vigyázunk rá, hidegen soha nem nyúztuk 2000 rpm fölé, és mindig időben kapja az olajat. És azt már említettem mennyire nyomatékos? :)


Két dolog van ami garantáltan beszarik a 156-ban és kortárs alfákban. A futómű, és az elektronika valamely része.

A futómű egyébként mestermű, mint a JTD motor, de sajnos nem magyar utakra van, az átlagnál sokkal gyorsabban elkopnak a kopásra alkalmas részei. De normális úton minden egyes kanyar egy élmény.

Az elektronika meg egyszer kétszer meg tud lepni apró, bosszantó dolgokkal, pl tipikus az ablakemelő beszarik sok alfában.

Nekem ismerősöm 140-el felborult egy 156-al, karcolás nélkül szállt ki, és a kocsit használja a mai napig.

2012. jan. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%
15 éves alfámon egy négyzetcentiméternyi rozsda nincsen. Ennyit a "haverom mesélte, hogy..." típusú történetekről.
2012. jan. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg ja, ha hibátlan autót keresel (ami amúgy nincs), vagyis olyat, amit csak megveszel, hajtod, és néha amikor már nagyon muszáj költesz a kopó alkatrészekre meg folyadékokra, akkor ne vedd meg. Kicsit többet kell rá költeni, vannak néha nyűgjei...de ha megkapja a törődést, semmivel sem megbízhatatlanabb mint bármelyik másik autó, és az út szélén sem fog otthagyni. Viszont fülig ér majd a szád minden reggel amikor beszállsz :) Ha megveszed, majd megtudod, miért.
2012. jan. 23. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Dozer007 ***** válasza:

Alfa 156 1.9 JTD lássuk csak. Korának az egyik legszebb autója, úttartása példás. Az 1.9 JTD egy nagyon megbízható motor, nem lesz vele több bajod mint egy hasonló kategóriájú német dízellel (sőt megkockáztatom, hogy kevesebb.

Sajnos mint a legtöbb Alfánál, itt is gyakran előfordul, hogy Ferrariban érzik magukat a kedves tulajok, és kinyomják szegény autó lelkét.

A piacon sok van belőle, érdemes körültekintően választani és meg leszel vele elégedve.

Gyenge pontja a gépnek az igényes kettős keresztlengőkaros felfüggesztés, amit a magyar utak hajlamosak tönkretenni.

2012. jan. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem 156 sw-m van 2,5 v6-os.Nagyon meg vagyok vele elégedve.A futómű amit gyakrabban kel javitani rajta.Nekem nagyon bevált.De többe kerül föntartani mint egy golfot.Az 1.9-es megbizható jó motor.Akik legtöbször lemondják az Alfákat azok általába nem értenek a kocsikhoz,csak fújják a hülyeséget.
2012. jan. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És a fogyasztása milyen? 100km re mennyit eszik?
2012. jan. 23. 21:14
 9/10 anonim ***** válasza:
9-től 12-ig.Nekem átlag 10,5 de rövid utakon járok általába és tempósa.
2012. jan. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Dozer007 ***** válasza:

Mármint ez a V6 benzines fogyasztása gondolom.....


Egy 1.9 JTD motorral van tapasztalatom, igaz nem 156 -ban. 5.5 - 6.5 -ig normális használat mellett.

2012. jan. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!