Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dyno-tab féle tablettáról...

Dyno-tab féle tablettáról szeretnék érdeklődni, van-e aki kipróbálta, van-e aki használja és hogy mennyire éri meg?

Figyelt kérdés
A hangsúly a fogyasztás-csökkentésen van nálam (mai üzemanyagárak mellett, ugye...), volt valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata, megfigyelése? Vagy csak pénzkidobás az egész? Régebbi autókba mennyire ajánlatos? ('94)

2012. jan. 16. 13:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Az egész koncepció úgy ökörség, ahogy van. Teljesen abszurd, hogy egyetlen, por formájában árult adalék képes annyit javítani az üzemanyagon, hogy a motor teljesítménye érezhetően megnőjön. Ráadásul a vezérlés, befecskendezés és gyújtás beállításainak változtatása nélkül lehetetlen érdemi fogyasztáscsökkenést elérni: ugyanannyi naftát nyom be a befecskendező, ugyanakkor gyújtja meg a szikra, miért fogyasztana majd' 10 százalékkal kevesebbet? Ahhoz, hogy ugyanolyan teljesítményt nyújtson jelentősen zártabb fojtószelep mellett (tehát olyan körülmények között, mikor már tényleg kevesebb benzint kap), ennél kicsit jobban "felturbózott" benzin kell.

(elég csak beleolvasni a honlapjukon írt magyarázatokba, rögtön szembetűnő, hogy mennyire értelmetlen dolgokat állítanak)

2012. jan. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semmit sem érnek az ilyen csodaszerek!
2012. jan. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Én is ez után érdeklődnék. olvastam fórumokat, ahol azt irják jó, használ.

Kicsit hajlok az első hozzászóló válasza irányába, de használom az SMT adalék anyagot és használat után tényleg simábban fut a motor, szebb a hangja, és talán fürgébb is, fogyasztást nem mértem.

SMT elfogadott adalék, mindenhol kapható, miért nem lehet jó a Dyno-tab. Még keresgélek aztán lehet hogy rászánom magam

2012. jan. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Bocs, STP
2012. jan. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Hovány Péter válasza:
Na, akkor hogy olyan is írjon aki használja. Renault Megane 1.4 16v 170000 km-nél kezdtem használni. Az első alkalommal ami azonnal jelentkezett; motorhang kb 20%-kal lett csendesebb. Érezhető dinamizmusnövekedést adott kb 10%. 500km után a második, rátankolásos és pontos tablettaadagolásos teletankot követően a fogyasztás minimum 15%-kal lett kevesebb lett. Tudom, hihetetlennek hangzik de semmi közöm a forgalmazóhoz és ezek a valós tapasztalataim. Lehet, hogy csak az autó idősebb kora miatt ilyen markáns a hatása de nekem tök mindegy..
2016. márc. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sznorbi2 válasza:

Most találtam a garázsban az 5 évvel ezelőtt vásárolt több darab Dyno-tab-ot. Gondoltam rákeresek és olvasgatok az eddigi tapasztalatokról.

Nekem egy 2101 Lada tankjába került a tabletta 2013-ban.

A mért átlagfogyasztása 11-12 liter volt 100 km-en.

Nagyon sokallottam és puding próbája az evés alapon használtam és pontosan 453 km átlagos ugyanolyan hétköznapi használat után, mint eddig, lement az öreg 1200 Ladik fogyasztása átlag 7,5 literre 100 km-en.

Ha nem velem történik nem hiszem el, mert nem vagyok hiszékeny, de kiváncsi az igen.

Éppen most használtam tartósabban megint a Ladát, 1 hónap alatt 1200 km ment bele és a legutóbbi tankoláskor 200 km-re 14,2 liter ment bele.

Ez ugye 7,1 litert jelent 100 km-en.

Ez a táv napi 8 km városi iram és 20 km országút 90-95 km/h tempót jelent.

Nem tudom, hogy mit csinált a motorban és az üzemanyag ellátórendszerben, de az biztos, hogy az egész karbi, csövek szívósor patika.

2018. szept. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!