Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a gond akkor, ha nagyon...

Mi a gond akkor, ha nagyon nehezen megy be egyesbe a váltó?

Figyelt kérdés
Csak egyesbe megy be nehezen, kifelé, meg minden más sebességbe teljesen normális. Nincs semmi hangja mikor váltok, meg semmi más "tünet", csak ez. Mitől van ez? Szabad így közlekedni a kocsival, vagy csak az első szervízig?
2012. jan. 13. 17:55
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Mik a jelei, ha ennyire kopott a kuplung? Gondolom az eddigi kérdéseimből látszik, hogy holnap nem fogom szétszedni és megnézni.
2012. jan. 13. 22:20
 12/14 bánomisén ***** válasza:
Például nagyon lent fog, nehezen tudsz váltani, recseg-ropog a váltó, csak sokadszorra tudod berakni a kívánt fokozatba. És ha ez sokáig így marad, akkor egyrészt szétesik a kuplung, másrészt meg a váltó is bánja.
2012. jan. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Nem, semmi ilyen nincs, csak az egyes megy nehezen. Hang olyankor sincs semmi, és minden más fokozat megy rendesen. Lehet hülyeség, de ha a kuplung nagyon kopna, annak szaga is lenne, nem? Anno mikor tanultam vezetni, pont cserés volt már az oktató kocsijában, de egy utolsó órát még vezettem vele, és akkor végig az a jellegzetes szaga volt.
2012. jan. 14. 14:13
 14/14 xXAerrowXx válasza:
Én is ezt tapasztaltam a minap. Egyesbe kb harmadik próbára tudtam csak betenni a kocsit álló helyzetben, a többi fokozattal nincs semmi baj, és zajt sem hallok. Elvileg a kocsimban "típushiba" a kevés váltóolaj, mert 6 sebességes és a nagy részük meg 5 (Opel Astra H).
2019. aug. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!