Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » H4 -es 55/60W izzo helyett...

H4 -es 55/60W izzo helyett tehetek 100W-os izzot, illetve 5W-os LED izzot?

Figyelt kérdés
lehet valami kovetkezmenye?

2012. jan. 11. 12:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A H4-es izzónak kettő darab izzószála van. Az egyik a tompított fényt produkálja 60W-tal, a másik a távolságit 55-tel. Egyetlen darab 100 W-os izzóval nem tudod pótolni. Ha jól tudom, nincs is egy izzószálas H4-es, más foglalatút meg nem tudsz beerőltetni a helyére.

Vannak viszont a szabványosnál nagyobb teljesítményű H4-es izzók. Létezik 100/80-as és 140/100-as. Ezekkel az a baj, hogy túlhevül tőlük a lámpatest: ha műanyag a tükör (az utóbbi 20 évben már azt használnak), akkor megolvad, ha fém, akkor csak túlmelegszik, esetleg hamarabb pereg le róla a foncsor. Az üveg viszont mindkét esetben hamarabb sérül: elég egyetlen pocsolya, hogy elrepedjen, mert magasabb a hőmérséklete, mint amire tervezték. Ezen kívül az izzófoglalat, a vezetékcsatlakozások és a kapcsolók sem biztos, hogy szeretni fogják a nagyobb áramfelvételt. 140/100-asnál már kétszer akkora áram folyik rajtuk, mint amire kitalálták őket.

LED-izzóból eddig talán egyfélét láttam, ami H4-es foglalatú, annak a teljesítményét nem tudom. Azzal viszont az a baj, hogy a fényeloszlása teljesen más, mint a halogénizzónak, könnyen lehet, hogy a lámpa foltos, egyenetlen fénycsóvát fog produkálni. Viszont nem károsodik tőle a lámpatest.

2012. jan. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Amikbe eddig raktam 90/100W -os H4-et : Opel Astra F, Volkwagen Passat B3, Mitsubishi Lancer (1990es), Suzuki GSX-r 400 (1997-es). Ezekben mind hibátlanul teljesített, nem olvadt a foncsor, nem okozott gondot az elektromos hálózatban sem, viszont nagyobb fényerőt adott ( nem csak ráírták h a fénye egyenértékű egy nagyobb teljesítményűvel, hanem valósan nagyobb watt számúak , amit lakatfogóval mértem is) Viszont nem szabályos,mert gyári bele való kell, ami meg az 55/60-as. LED -et meg felejtsd el, ami elérhető áron van, annak kisebb fénye lesz mint a halogénnek. Oké , hogy a Lexus csinálja gyárilag LEDesre is már a kocsiját (LS600), de az már más árkategória.
2012. jan. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!