Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzinár, hol a határ? Ha így...

Benzinár, hol a határ? Ha így halad nyárra eléri az 500 ft-ot?

Figyelt kérdés
2012. jan. 10. 06:45
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Nyílván a világpiaci árak diktálnak,meg a forint-dollár árfolyam,de mégis mennyi az az ár ami még megfizethető?Szerintem 500 ft felett már nagyon sokan lerakják az autójukat,és drasztikus fogyasztáscsökkenés fog bekövetkezni,így csökkeni fog az olajtársaságok profitja,bár a mostani benzinár is karcolgatja az emberek tűrőképességét...
2012. jan. 10. 06:51
 2/12 anonim ***** válasza:
68%

Kár ezen agyalni minden esetben amikor az RTL-en bejelentik az "újabb történelmi csúcsot"...


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=benzin%E1r

2012. jan. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Antimod ***** válasza:
67%

Miért ne? Az autósok úgyis gazdagok. Kivéve engem. ;)


Komolyra fordítva a szót: nagyon gáz, mert nyilván mindenbe beépül a magasabb benzinár, aminél szállításra szükség van. Arról pedig nem is beszélve, hogy Budapesten még meg lehet lenni autó nélkül, de vidéken rengeteg helyen egyáltalán nem luxus, hanem napi közlekedési eszköz.


Lassan megduplázódik ahhoz képest, amikor először ültem a saját autómba (2008 tele). Akkor még 280-290 Ft körül mozgott az ár.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Én egy pesti kismama vagyok, és annak ellenére, hogy most készülök letenni a forgalmi vizsgát, kifejezetten örülnék neki, ha emiatt kevesebb ember járna autóval :) Mekkora cirkusz volt pár hónapja is a szmog miatt, emlékeztek? Reméljük, ha más nem is, legalább annyi előnye lesz az áremelésnek, hogy nem lesz ilyen durva légszennyezettség a nagyvárosokban. Persze lehet sírni amiatt, hogy mindenhol áremelések lesznek a magas szállítási költségek miatt, de én inkább a jó oldalát próbálom nézni a dolgoknak.
2012. jan. 10. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A rendszerváltáskori benzin árának a reálértéke kb. 650 Ft. Ehhez képest most még 500 Ft sincs a benzin, tehát régebben többe került mint most. A dízel az kb. ott jár, ahol a rendszerváltáskor - reálértéken.
2012. jan. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
kedves kismama akkor en is megprobalom pozitivan nezni ezt a dolgot....mivel a benzin ara mindenre hatassal van remelem nem fogtok tudni venni egy kilo kenyeret se,meg a szamlakat se tudjatok majd fizetni......aztan mehettek az utcara......DE legalabb friss lesz a levegő......
2012. jan. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ilyen fogyatékos kérdést... nem mindegy, hogy mennyi? ha van pénzed, tankolsz, ha nincs akkor gyalog...ez mással is így van...lásd devizaadósság...nagyszarban vannak az emberek...a kifli sem negyven fillér, azt miért nem kérdezed, mikor lesz harminc forint?


az élet rendje, minden drágul....

2012. jan. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Antimod ***** válasza:

"az élet rendje, minden drágul...."


...a fizetések pedig esnek. Csakhogy ezt nem kötelező elfogadni!

Persze most már kényszerpályán van az ország, de az elmúlt húsz év alatt hányszor kérdeztük meg a rajtunk, illetve az állami vagyonok privatizálásában, illetve abban segítséget nyújtó politikusainkat, hogy mégis hova lett a pénz, és mikor kapjuk vissza?


A gyerek is addig rosszalkodik, amíg nem szól rá senki.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 bembinó válasza:

"nem mindegy, hogy mennyi? ha van pénzed, tankolsz, ha nincs akkor gyalog..."


Én 25km-re lakom a munkahelytől akkor gyalogoljak be ?? Egyébként meg jöhet ,hogy "akkoó járjáá buszaal" csak ott a bökkenő ,hogy az még drágább(17e a távolsági kb +8e a helyi)... tiszta szégyen! A fizetésem nem nőtt de a benzin ár igen. De én vagyok a hülye ,hogy még itt rohadok ebbe az országba .


Béke!

2012. jan. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az 5.-el egyetértek!

Amikor 10 Ft fölé ment a benzin, az emberek elszörnyedtek, volt aki a pletykák alapján betárazott többszáz liternyit emelés előtt, aztán az is elfogyott...

A 100 Ft-os benzinár is beépült a kenyér árába, meg a 200-as is, aztán még mindíg itt vagyunk! Többet fogyasztunk, többet herdálunk, s többet szenvedünk mint akkoriban!

Már említettem korábban, hogy a taxisblokád idején szakmunkásként(!) a fizetésemből 166 liternyi benzint tudtam volna venni, ami most 68558 Ft, ez most nagyjából a minimálbér! Egy szakmunkás ennek a kétszeresét keresi most.

2012. jan. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!