Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson légszűrőt hogyan...

Simson légszűrőt hogyan takarítsam ki?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy előszőr benzinben jól át kell mosni, de utánna milyen olajat kell rajta át csepegteni ? VAgy hoagy kell precízen, valaki légyszi írja le köszi.
2012. jan. 7. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam olajat rakni bele...De ha ennyire akarod, akkor áztasd egy fél órán át benzinben, öblögesd ki, és legszűrőolajjal csöpögtesd tele.
2012. jan. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kimosod benzinben, mikor már nem nagyon jön ki belőle a mocsok, akkor pedig valami olyan olajat kell rá csepegtetni, ami kéznél van. Én leggyakrabban azt a motorolajat szoktam, amiből a keveréket is készítem, úgyis kéznél van. De nem fog megharagudni a "rendes" négyütemű olajért sem. A hajtóműolaj nem jó, mert borzasztó büdös, a hidraulika-, illetve trafóolajak pedig általában túl "véknyak", kifolynak belőle.

Addig csepegteted vagy folyatod rá az olajat, amíg fel tudja venni. Mikor már nem köt meg többet, csak kifolyik alul, abbahagyod és beszereled a betétet. Viszont ezt a folyamatot nem érdemes elhagyni, mert sokat javít a szűrés hatásfokán, több szennyeződést tud így megkötni a légszűrő (gyárilag olajosra találták ki, nem véletlenül). Igaz, hogy a motor felől amúgy is kap egy kis olajat, de az nem elég ahhoz, hogy kellően benedvesítse.

2012. jan. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Oké köszi én is gondoltam h teszek bele olyan alajat de nem mertem, de akkor majd bele nyomom köszi

:D

2012. jan. 7. 21:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!