Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A ködlámpát szabad lakott...

A ködlámpát szabad lakott területen használni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 27. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, ha a látási viszonyok indokolják.
2011. dec. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Csak ködben vagy erős esőben, hóesésben - tehát tényleg indokolt esetben - szabad használni. Az erős szó a hangsúlyos, néhány csepp eső nem számít annak, csak a vízfüggöny. 44. § (4) Tompított vagy távolsági fényszóró helyett vagy mellett ködfényszórót, továbbá hátsó helyzetjelző ködlámpát abban az esetben szabad használni, ha a látási viszonyok ezt indokolják.
2011. dec. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért, pont ma reggel gondolkodtam rajta a nagy ködben, hogy a ködlámpának nem úgy van értelme, ha csak alulról világítom a ködöt? Szóval, ha úgy használom, hogy csak a helyzetjelzőt kapcsolom, és arra a ködlámpát. Vagy tompítottal kell?
2011. dec. 27. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
OFF: "Tompított vagy távolsági fényszóró helyett vagy mellett", szóval használod ahogy jólesik. Az én kocsimon gyárilag úgy van, hogy csak tompított mellett tudod felkapcsolni a ködlámpát. Anyámén mondjuk akármikor, mert utólagos, csak gyújtás kell. Apámén helyzetjelző mellett is megy.
2011. dec. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, de nekem valami olyan rémlik, hogy LAKOTT TERÜLETEN BELÜL TILOS A KÖDLÁMPA HASZNÁLATA. Akár van köd, akár nincs, csak lakott területen kívül, HA KÖD VAN.
2011. dec. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!