Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A megállás és a várakozás...

A megállás és a várakozás fogalmát nem pont fordítva kellene használni?

Figyelt kérdés
2011. dec. 14. 15:10
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Hogy érted, hogy pont fordítva van?
2011. dec. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Megállás, amikor megállsz egy rövid időre, pl. megnézni egy térképet, vagy amíg valaki beszáll.


Várakozás, amikor a kocsi várakozik rád, míg te közértben vagy, vagy alszol otthon.

2011. dec. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Nincs pont fordítva. Pont így van.
2011. dec. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
A megállás az amit várakozásnak írtál.
2011. dec. 14. 16:47
 15/23 anonim ***** válasza:
Hát lehet úgy is értelmezni, csak nem úgy kell. :D
2011. dec. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Jaj tényleg, jól írtad. Már teljesen belezavarodtam.
2011. dec. 14. 16:52
 17/23 anonim ***** válasza:

Gondolj mindig a táblákra, ahogy előttem írta valaki:

A várakozni tilos a gyengébb (egy vonal), mert ott megállhatsz. A megállni tilos az erősebb (kereszt) mert ott még meg sem állhatsz.

2011. dec. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
15:18as vagyok. Már az elején jól írtam, de azért keveritek itt össze-vissza! [link] a) "Megállni tilos" (60. ábra); a tábla azt jelzi, hogy - a forgalmi vagy műszaki okból szükséges megállást kivéve - megállni, valamint várakozni tilos; (tehát megállás mikor otthagyom a kocsit), 6) Az (1) bekezdés b) pontjában említett jelzőtábla alatt kiegészítő tábla utalhat arra, hogy a várakozás kijelölt rakodóhely szabadon hagyása érdekében tilos. A kiegészítő tábla feltünteti azt az időszakot és távolságot is, amelyen a tilalom fennáll (61/c. ábra). Ilyen helyen az áruszállító jármű a folyamatos fel- és lerakodáshoz szükséges ideig maradhat; más jármű - akár 5 percnél hosszabb ideig is - akkor tartózkodhat, ha a vezető a járműnél marad és áruszállító jármű érkezésekor annak a rakodóhelyre való beállását haladéktalanul lehetővé teszi. (tehát várakozás mikor ott marad a vezető a kocsinál! Nektek , hogy lett jogsitok? Lottón nyertétek?
2011. dec. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Na jó , én is totál belezavarodtam már, visszavonok mindent :):):)
2011. dec. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, de teljesen félrevezeted a kérdezőt.


"(tehát megállás mikor otthagyom a kocsit)" - lóf@szt. Szövegértésből egyes. És kreszből is. Hülye vagy, na. Ne keverd ide a kiegészítő táblákat, mert az csak mégjobban összezavarj a kérdezőt is, meg úgy látom, téged is. Az általad idézett szöveg tök egyértelmű: "a tábla azt jelzi, hogy - a forgalmi vagy műszaki okból szükséges megállást kivéve - megállni, valamint várakozni tilos" - ebből te hogyan vezeted le, hogy a megállás egyenlő a várakozással? Elmagyarázom az előbbi mondatot: Tilos várakozni (tehát otthagyni a kocsit), sőt, hovatovább tilos megállni is (tehát nullára lassítani a járművet), kivéve forgalmi vagy műszaki okból (tehát csak akkor lassíthatod nullára a járművet, ha pirosat kapsz vagy elromlik).

2011. dec. 15. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!