Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány éves kortól lehet 125ccm-...

Hány éves kortól lehet 125ccm-es motorra letenni a jogsit?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor tavasszal az 50es helyett érdemesebb arra letenni? Yamaha YZF R125 jó választás lenne?

2011. dec. 12. 22:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

[link]


16, de mi az, hogy "ha igen"? :D


A motorról meg: [link]

Én személy szerint ezekkel szemezgettem inkább, mivel B-s jogsim van és felvetődött bennem is az A1 lehetősége:

[link]

[link]


(Bár már úgy vagyok vele, ha már, akkor sima A-t teszek, a 21-et hamarosan úgyis betöltöm, tavaszig meg nincs vizsga.)

2011. dec. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Előbb érd el az ülést. A jogsit le tudja tenni egy 125-ös motorra, egy 3 éves kiskölök is, ha a kezébe nyomják.
2011. dec. 13. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

@00:10

Jobban jársz, ha most megcsinálod átképzéssel az A1-et, aztán 2 év múlva újra átképzéssel a korlátlant. Kb 100 ezret megspórolhatsz így. (Még kérdés, hogy így is elfogadják-e, ez majd csak tavasszal derül ki.)


125-ösből én YBR-t vennék, bár inkább nem vennék 125-öst, nagyon drágák. Hasonló áron azonos korú 250-400-as motorokat kaphatsz. De 16 évesen az úgyse jön szóba.

2011. dec. 13. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

16. De hülyeség!

16,5 évesen kezdheted a B125-öt ami autó és 125 egyben!! (januártól)

2011. dec. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ja és 1. válaszoló!

Szívhatod, mert jövőre 2 éves A1 ill. Akorl. jogsi nélkül nem lehet elekzdeni a nagymotort! :)

2011. dec. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
a ha igen, véletlenül maradt ott. este 11 fele írtam ki a kérdést, de a magyarázaton javítottam éss véletlenül ottfelejtettem
2011. dec. 13. 15:12
 7/14 A kérdező kommentje:
amúgy köszi a válaszokat, akkor még várhatok vele. amúgy olscóbb lenne ha leteszem az 50es motorokra, és utána átképzéssel a 125-öt?
2011. dec. 13. 15:15
 8/14 anonim ***** válasza:

@00:56: Számolgattam elég sokat, kb ugyan annyi lenne, feltételezve, hogy a 2 óra kevés gyakorlatból.

(Ráadásul már van ahol csak ilyet olvasok a sima A mellett, hogy A 1 évnél nem régebbi "A1" vagy A "korlátozott" jogsival.)


@14:53:

Milyen B125-ről beszélsz ember??

Az egy ÁTKÉPZÉS, ha megvan a B-s jogsi, akkor elég rövidebb tanfolyam az A1-hez. Nincs olyan, hogy rögtön mind a 2őt adja... Ez 2 teljesen külön dolog.

Jah és nem januártól, már december 1.-óta hatályban van, de a motoros vizsgáztatás csak márciustól lesz újra.


Hallani hallok sok mindent én is, de van valami megbízható forrásod arról, hogy csak 2 éves jogsi után tehető?

(Kicsit paradox lenne, ha ezt bevezetnék a korábbi általam beírtakkal szemben. -> Azaz, ha változna ez a 2 évnél régebbi 1 évnél nem régebbire.)



Szóval forrásokat, ha kérhetek....

(Én jelenleg az Ahhoz kapcsolódóan a csigavér oldalát tudom mondani, ami most elég gyakran frissül, vagy ott van mindenféle motoros oldal...)



A kérdezőnek:

Nem hiszem, hogy olcsóbb lenne.

+ Vedd figyelembe, hogy több vizsga lenne a dologban -> potenciális bukás veszély. Ha meg akarnak húzni, meg is fognak...

2011. dec. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Jah, ezt is találtam, mint "összefoglaló":


"A hagyományos különbözeti tanfolyam, amikor bármilyen kisebb katagóriájú jogsival két év után korlátlanra lehetett váltani, megszűnik ! Ez sokaknak fájdalmas lesz! Lesz különbözeti, de csak egy éven belül szerzett jogosítvánnyal ! Egy év után, kategória emeléshez (ezer éves motorosjogsival is) teljes tanfolyam szükséges!"


Innen: [link]

2011. dec. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én annó azért csináltam meg 16 évesen az A1 et hogy 18 évesen meg tudjam csinálni a C+E kategóriát!

Sokan nem tudták ezt.. ugyan is az A1 amikor letelt a 2 év nem volt kezdő jogsi mehettem gyorsan C+E re persze van korlátlan A kategórián is ..


De sosem motoroztam, buszvezetés érdekelt mindig meg a troli! :))

Ugyhogy csak az évek miatt csináltam meg..

Annó 2005 ben a korlátlan A t is csak azért raktam le mert 5 óra alatt meg volt elméleti vizsga nélkül 18 évesen azt is megkaptam. :D

2011. dec. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!