Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Körülbelül mikortól fogják...

Körülbelül mikortól fogják oktatni az autós-motoros iskolákban a B125-ös, pár napos tanfolyamot?

Figyelt kérdés
A "B" kategóriás jogosítvánnyal vezethető 125ccm3 motorra gondolok.
2011. dec. 4. 19:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Mivel lesz várhatóan gyakorlati része is, az iskolák pedig nem szokták előnyben részesíteni a havat a száraz aszfalttal szemben, úgyhogy szerintem március előtt ne is számíts rá.
2011. dec. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Az egyik autós iskola válasza a levelemre:


"Az elméleti és gyakorlati oktatás elvégezhető egy nap alatt, de teljesítenie kell egy elméleti (KRESZ) és gyakorlati (forgalmi) vizsgát is.


Vizsgaidőpontokat a közlekedési hatóság biztosít, viszont a motoros vizsgáztatás legközelebb csak jövő év márciusától indul újra.



A vezetői engedély megszerzésének ára megközelítőleg a következők szerint fog alakulni:


Elméleti és gyakorlati oktatás ára: 15.000 Ft - 18.000 Ft között

Hatósági vizsgadíjak: 15.700 Ft (KRESZ + Forgalom)


Az árak tájékoztató jellegűek, amint tavasszal ismét lehetőséget biztosít a hatóság a motoros vizsgáztatásra, már konkrét összegekkel tudunk szolgálni honlapunkon."

2011. dec. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, kedves utolsó :) Amúgy igen lesz ilyen, és mint láthatjuk majd jövő évtől.
2011. dec. 5. 14:44
 14/14 anonim ***** válasza:

Találtam egy érdekes dolgot, ebben: [link]


A 60. oldalon, idézem:

"10. A Magyarország területén B kategóriás vezetői engedéllyel vezethető:

a.) a 15 kW-os teljesítményt meghaladó motoros triciklik, feltéve, hogy a „B” kategóriás vezetői engedély jogosultja legalább 21 éves;

b) „A1” kategóriás motorkerékpárok.

A magyar vezetői engedélyen nem kerül feltüntetésre, hogy a vezetői engedély jogosítottja a fenti járművek vezetésére jogosult."


Érdekes, eddig én is csak arról hallottam, hogy olcsóbb/rövidebb tanfolyam lesz, de ez így már egészen más. :D

2011. dec. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!