Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi annak a menete, ha Angliába...

Mi annak a menete, ha Angliában szeretném letenni a jogosítványt?

Figyelt kérdés
Azt hallottam taníthat engem valaki, akinek már min 3 éve van jogsija, csak valamiféle biztosítás kell hozzá. Mennyibe kerül az a biztosítás? És a jogosítvány mindenestől? Köszi:)
2011. nov. 28. 22:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne haragudj hogy beleszólok, nem tudom teljesen megválaszolni a kérdésedet, egy valamit tudok: az árat. Rohadtul drága, az egész kb. 1000 font és környéke, attól függ persze hol, kivel, mivel, de úgy nagyságrendileg ilyesmi összeg. Magyarországon nagyon olcsó más helyekhez képest, én 2007ben mindennel együtt talán 70ezer forintot fizettem, ami mondjuk 200 font.


Nézd meg ezt az oldalt, most találtam csak, hátha van rajta valami hasznos: [link]

2011. nov. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

árat én se tudok. de megszerezni könnyebb, mint otthon, mikor elmeséltem az angol kollégáimnak, hogy otthon hány teszt van, elájultak tőle.

a provisional licence-t, a tanulójogsit bárki kiválthatja. azzal vezethetsz egy olyan mellett, akinek van full jogosítványa (tehát, nem provisional). akárhol vezethetsz, nem kell kreszvizsga ehhez, semmi. tanfolyamra se kell feltétlenül járni, csak vizsgázni kreszből, aztán a normál autóvezetésből. elvileg, gyakorlatilag azt hallottam, aki önszorgalomból tanul így, és csak vizsgára megy, sose engedik át elsőre...de egy hét alatt le lehet rendezni. a biztosítás a személyre van, ez is sok mindentől függ. mert itt a biztosítást személyekre adják, nem a kocsira. szóval, ha csak neked van rá biztosításod, nem vezetheti más a kocsidat. bevehetsz még más embert is, )néven kell nevezni, hogy kit), vagy kérhetsz full insurance-t, nyilván az drágább, de akkor bárki vezetheti.

2011. nov. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!