Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tank probléma? AC? Légtömegmér...

Tréfarépa kérdése:

Tank probléma? AC? Légtömegmérő? Mi a baja?

Figyelt kérdés

Hali!


Van egy 2003-as BMW 316i-m. A problémám annyi, hogy mikor az üzemanyagszint lemegy az alsó nagyegyed alá egy picivel, időnként leáll a motor. Néha a lámpa kigyulladásáig is megy, de régen nem volt ezzel probléma. Attól tartok, hogy valami gáz van a tankban és nem szeretném, hogy a későbbiekben majd ez nagyobb galibát okozzon. Benzines, és normális üzemanyagot tankolok. Több helyre elvittem, hogy mit mondanak, de az egyik azt mondta hogy a szintjelző rossz (több telitanknál lemértem - nem ez a hiba), más azt mondta, hogy a benzinszűrő rossz, kicseréltettem, de az sem.

Tanácstalan vagyok. Mikor leáll a motor (már rutinból van egy 5-ös kanna hátul) egy keveset rátöltök, akkor megy tovább. Nem tudom hogy a tank ketté van-e osztva és egyik oldalról nem ju a másikba, vagy a szivattyúval van-e probléma.

Az utóbbi 1-2 hónapban viszont menet közben, vagy álló helyzetben, mikor leveszem a gázról a lábam, akkor furcsa hangot hallok a kocsi aljáról a vezető ülés közelében. Nagy frekvencián kezdi majd elmélyül. Kb 2-3 mpig. Ez nem tudom mi lehet.

Amennyiben tudnál tanácsot adni, örömmel várom.


Előre is köszi!


2011. nov. 24. 19:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Én elsőre az ac pumpa szűrőjére gondoltam mert ott is van egy előszűrő mikor ürül a tank már csak alóról tud szívni ahol már elégé el van tömödve és ezért is változhat a hang. Az ac pumpa hangja változik motor terheléstől fügően mennyi üzemanyagot vesznek fel az injektorok hiszen ha többet csökken az ellenálás az üzemanyag rendszerben ilyen kor hangosabb.

alapjáraton meg mélyebb hangja van az ac-nek hissz a visszafolyó ágban is neki kell nyomni a benzint.


Mindenesetre nem tudja tartani az üzemi nyomást az ac-d én a reléjével és az ac-pumpa cserével kezdeném.

jó valami utángyártott is nem kell gyári pumpa az sem birja tovább!

2011. nov. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!