Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyenkor még mehetek nyári...

Ilyenkor még mehetek nyári gumival?

Figyelt kérdés
2011. nov. 19. 13:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagy összecsapás lesz itt, de kellő megfontoltsággal igen..

Több mint 50 éve vezetek, max. 15 éve van Magyarországon (nem az Alpok a hazánk!) téli gumi mizéria, régebben nem is volt és közlekedtünk.

Mielőtt nekem estek, van téli gumim...

2011. nov. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mehetsz.Nincs hó,jégen meg a téli is csak csúszik. Száraz aszfalton, hideg időben is kisebb a nyárigumi fékútja.
2011. nov. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
mehetsz max figyelj h télen ne adj nagy gázt meg nagy féket...de ez téli nyári gumitól független. nemsokat nyersz a téli gumival persze vannak azok a helyzetek ahol az a 10cm pont számitana. de énse raktam még át talán majd jövhéten
2011. nov. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ladával is jártunk hóban szinte simára kopott gumival. Kicsit dobálta a seggét menet közben mégsem volt soha baj. Ésszel kell menni és kész.

Persze szuper a téli a gumi hóban, ezt nem követendő példának írtam.

2011. nov. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Még én is nyárival járok. Ha nem lesz tartós hó nem is fogom feltenni a télit.

Szerintem nagyon túl van értékelve a téli gumi szerepe. Egy tapasztaltabb sofőr, kellő megfontoltsággal simán eljárkál télen nyári gumival.

2011. nov. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy probléma van ,hogy ha nem otthon felnin áll a cseregarnitúra ,akkor mikor az első hó leesik utcahosszan fognak állni a gumisnál a sorok és nem tudod feltetetni
2011. nov. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ja igen.. Első vagyok..

Mindkét kocsira (nem kell akármilyenre gondolni, 1 CH Aveo meg egy öreg Szamara)ott áll a pincében a felnis téligumi.

Ja, hogy évente centíroztatni kellene? Háát.. Nem szoktam.

Persze egyik se kapott "pofont", az más eset. Most délelőtt cseréltem át.

2011. nov. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 atilis ***** válasza:
Ezt mindenkinek magának kell mérlegelnie. Én nem ültetném be az autóba a szeretteimet ha tudom, hogy nem teszek meg mindent a biztonságukért.
2011. nov. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Előzőnek:

Igazad van, de bocsáss meg, akkor a legjobb töréstesztű autóval jársz?

Azt gondolom a biztonság elsősorban a vezető kezében, lábában és fejében van.

Volt annyira jeges az út, hogy téligumival sem indultam el.

2011. nov. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsó,így igaz! Megteszek a biztonságért mindent,felrakom a téligumit.. De!! Legyenek tiszták,és hibátlanok a fényszóróim,téli ablakmosóm a tartályban,pokróc az autóban,jégoldó,stb.. Ez mind elengedhetetlen a téli közlekedés során.. Azzal sem értek egyet,hogy fagyos reggeleken néhányan arra sem méltatnak,hogy például rendesen letakarítsák a jeges ablakot az autón,egy tenyérnyi helyen lesnek kifelé.. Meddig tart? Felkelek 5 perccel korábban,letakarítom az üveget.. Sőt,a mostani ködös időben LÁMPA NÉLKÜL közlekednek! Bamba felelőtlenség!!!!!
2011. nov. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!