Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson váltó miért nem jó?

Simson váltó miért nem jó?

Figyelt kérdés
Üdv! Valamiért a simsonomon elment a váltó csak üresbe van se fel, se le nem tudok váltani vajon mi lehet a baja??
2011. nov. 18. 23:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Relatíve egyszerű szerkezet, nem a belsejével lehet baj szerintem. Valószínűbb hogy a bal dekni alatt leesett valamelyik alkatrésze a mechanikának.

Ha leszedted a deknit valószínűleg feltűnő lesz a hiba.

2011. nov. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Haveromnak is ez volt a gondja... Valamilyen alkatrészről leesett a zégergyűrű... De az is lehet, hogy vmi tengely hajlott el.
2011. nov. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen leszedtem a bal deknit de semmi alaktrész sem eset le a helyéröl akkor vajon mi lehet a baja?
2011. nov. 19. 17:11
 4/9 anonim ***** válasza:

A Simson váltó iszonyat egyszerű:

A külső karral mozgatod a csőtengelyt, a tengelyhez van kapcsolva egy villa (ami idővel elkophat, de azt már érezned kellett volna), ezzel mozgatod a kapcsolódobot, ami a mozgást egy karhoz továbbítja. Ennek a karnak a felső fele rögzítve van a beállítócsavarhoz (amihez a blokk tetején lévő anya tartozik), a közepén van egy "pogácsa" ami a dobon lévő "lyukba" (pályába) megy bele, a túlsó vége pedig csatlakozik a húzóéktengely fedőnevű rúdhoz, ami a kapcsolást végzi.


Ha már levetted deknit tedd vissza a váltókart, mozgasd mintha váltanál és meg fogod látni hogy hol a hiba. Hirtelen ment el, szóval kisebb az esélye hogy kopás miatt van gondod.

2011. nov. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen holnap az elsö dolgom lesz megnézni majd írok ha sikerül mégegyszer kösz
2011. nov. 19. 22:08
 6/9 anonim ***** válasza:

Rendben, csak az tengelyt (húzóéktengely) ne rántsd ki a váltóból, mert akkor kiesnek a kapcsolást végző golyók. Ha nincs szerencséd akkor emiatt szét is kell húzni a blokkot.

Szóval csak okosan.

2011. nov. 20. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Üdv! Ismét én vagyok ma leszedtem a bal deknit és utána megtekertem a kuplung dobot és akkor jó volt a váltó bekantant mindegyik sebeségbe csak valamiért akkor is üresbe van a motor akkor vajon mi baja lehet talán kuplung gond?
2011. nov. 21. 16:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor valahogy ledarálta a fogaskerekeket. De Simsonon a kettes felett is van egy üres gyárilag!
2011. nov. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Középállványon van a motor, a gyertyát kiveszed, beteszed valamelyik sebességbe, megforgatod a hátsó kereket (vagy megkérsz valakit hogy lassan forgassa). Ha pl. egyesben van és úgy forgatod a kereket, akkor a váltón keresztül forognia kell a kuplungnak (az egésznek) és forgatnia kell a főtengelyt is. Ezt megpróbálhatod a többi sebességben is ugyanígy. Üresben ugye nem kell forgatnia a főtengelyt.

Ha a sebességekben megforgatja így a főtengelyt, akkor a váltó belseje oké, a sebességeket veszi, csak a kuplungod van leharcolt állapotban. Megpróbálhatsz állítani rajta, ha így nem lesz jó, vagy szemmel láthatóan elhasználódott (eltűnt róla a parafa), akkor cserélni kell a lamellákat.

2011. nov. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!