Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Debrecenbe mennék, ami 240km...

Debrecenbe mennék, ami 240km autópályán és 235km országúton. A pályamatrica 1750Ft. Autópályán fogyaszt annyival kevesebbet, mint országúton (ha ott is 90-el döcögök végig), hogy megérje inkább a pályán menni? Mai gázolaj árakon számolva.

Figyelt kérdés

3,7 litert fogyaszt városon kívül 100km-en a kocsim.

Mondjuk egy utastársnak örülnék, holnap (szombaton) hajnalban indulnék, hogy kb 9-re leérjek.


2011. nov. 18. 17:19
1 2
 1/11 gggTt ***** válasza:
Ha országúton haladsz, akkor szinte biztos hogy városokon, falvakon is át kell menned, ahol ingadozik ugye a fogyasztás olyankor.Szóval nem főképpen drágább pályán.
2011. nov. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 atilis ***** válasza:

Télen melyik autó fogyaszt akárhol 3,7L-t? Ha ennyit fogyaszt az autó, én nem gondolkoznék rajta, hogy hol menjek. De nagyon kíváncsi lennék, hogy milyen autó ez, mert még nyáron is nagyon jó, sőt hihetetlen fogyasztás lenne.

A kérdésre válaszolván én nem mennék autópályán, mert ha marad a ködös idő, márpedig marad, nem fogod tudni a maximális sebességet hozni, ennek következtében az autópályán szerezhető előny elvész, legalábbis szerintem.

Az autó típusára nagyon kíváncsi lennék.

2011. nov. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Most írta hogy autópályán is 90-nel megy. Write-only módban vagy atilis?
2011. nov. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a fogyasztáson nem fogod behozni a matrica teljes árát, de egy részét biztos. Viszont ha hozzáveszed, hogy kényelmesebb és biztonságosabb az autópályán menni, mint az eléggé stresszes 4-es úton (gondolom Bp.-ről mész a távolság és az autópálya lehetősége alapján), mindenképpen megéri beruházni a matricára.
2011. nov. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Meg azt is tegyük hozzá, hogy ebben az esetben tökmindegy hogy tél van-e vagy nyár a fogyasztás szempontjából...
2011. nov. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
nekem volt VW Lupom,az is ilyen 3,3-akat evett ,tartósan
2011. nov. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Renault Clio, 2007-es.. 5 litert evett meg egyszer úgy, hogy pestről kecskemétre lementem, ott keringtem egy keveset, aztán dabas végéig jutottam vele. Nem nyomtam neki egyáltalán, meg kb egyszer nem fékeztem, csak motorfék. Meg azért nem nagymama tempó, hogy a következő faluig épphogy felgyorsulok 90-re :D
2011. nov. 18. 18:32
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor nem ehet 3.7-t, ha amúgy 5 literrel jársz. A 65, 85, 106 lovas DCi sem fog 4.5 alatt enni. Nekem 2008-as 106 lovas kangoom van, ezzel a kasztnival 5.5 alá nem megy. A clio nyilván kisebb, de akkor sem fog 4.5 alatt enni. Egyébként érdemes autópályán menni, mert bár a különbség nem biztos, hogy lesz egy matricányi, de az idő különbség, meg a kényelem megér néhány száz forintot.
2011. dec. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utsó: nemnem, 140 km-t tettem meg 5 literrel, azt mondtam, hogy pest-kecskemét-dabas országúton :)
2011. dec. 12. 22:40
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én fedélzeti komputerem is szokott 2.8 litert mutatni olykor ideális körülmények között. Ha találnék egy elég hosszú ilyen szakaszt, akkor döngethetném a mellem, hogy a kangoo 2.8-t eszik. de tankoláskor úgy is 5.5-6-t kellene tankolnom általában :P :)
2011. dec. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!