Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit fogyaszt alapjáraton...

Mennyit fogyaszt alapjáraton egy óra alatt egy 1.5-ös dci renault clio? 50kw-os.

Figyelt kérdés
2011. nov. 18. 16:39
 1/10 anonim ***** válasza:
1 litert
2011. nov. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egyéb megoldás, hogy éjjel hogyan fűtsem a kocsit?
2011. nov. 18. 17:02
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt ugye tesem gondoltad komolyan, hogy úgy fűtöd a kocsidat, hogy egész éjjel járatod a motort?
2011. nov. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 atilis ***** válasza:
100%
Ha nincs külső áramforrásra lehetőség, akkor marad a motor járatás. Ha van, akkor hosszabbítóval egy hordozható hősugárzó beüzemelését javasolnám. Kérdés, hogy a fűtéssel elpöfékelt üzemanyagot megtéríti-e neked valaki.
2011. nov. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem, csak amikor fázok benne, akkor egy kicsit felfűteni. De ha van egyéb módja, arra kíváncsi lennék.
2011. nov. 18. 17:21
 6/10 anonim ***** válasza:
2011. nov. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A turbós motorok nem nagyon szeretik a tartós alapjáratot.
2011. nov. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ez utóbbiról hallottam sajna :/ Lehet panziózok inkább..
2011. nov. 18. 18:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem is 1,5 dCi-m van, bár nem Clio.


Ez a motor tényleg nem arra van, hogy alapjáraton fűtsünk vele. Legfőképp azért nem mert alapjáraton ez a motor nem igazán termel hulladék hőt.



Vagyis folyamatosan üzemi hőfok alatt ketyegne. Ez egyenlő a fokozott motorkopással és még sok minden mással még ami most nem jut eszembe.


Szóval én nem ajánlom.


Esetleg tényleg megpróbálhatod valami elektromos fűtőtesttel előmelegíteni az utasteret, de hát ekkor meg ott a tűzveszély lehetősége.


Van egy 1600W-os hajszárítóm. Nagy hidegben, volt, hogy indulás előtt bekapcsoltam, és az ajtót rácsukva üzemeltettem egy-másfél órát.


ALIG melegített az utastéren valamit! Tehát igazából ez sem igazán célravezető.


Azt hiszem marad a télikabát.

2011. nov. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A leírásból nem derül ki hogy a puszta közepén szeretnél az autóban éjszakázni, vagy otthonról szeretnél úgy elindúlni hogy ne fázzál:


Elöbbi esetben (is) az állófűtés a legjobb megoldás (amit ajánlottak), ami lényegében egy mini kazán, és az autónak is jót teszel vele, mert akár el is felejtheted a hidegindítást. Hátránya az hogy drága. Persze ha sokat használnád, biztosan megtérül.


Utobbi esetben, meg olcsobbik alternatívaként megúszhatod valamilyen elektromos előmelegítővel. pl.:


[link]


[link]


[link]

2011. nov. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!