Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerinted mi lesz a jövő...

Szerinted mi lesz a jövő üzemanyaga?

Figyelt kérdés
A bioetanol,a hidrogén vagy esetleg más? Érveket is kérnék ha van. ;)
2011. nov. 8. 19:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
1000 forintos benzin.
2011. nov. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
áram
2011. nov. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

elsőn behaltam xD

am, sztem kukoricabol amit kivonnak, az lesz az uzemanyag.

2011. nov. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az nem mindegy, hogy mire érted a jövőt! Mert pl.: kb még 10-20 talán még 30 évig is csak ezek a jól bevált üzemanyagok lesznek. Az más kérdés, hogy ki fog autózni, és ki nem, de biztos vagyok benne. Talán 40-50 év múlva elérjük azt a szintet, hogy 75%-ban megújuló e forrást használunk. Hidd el nekem, hogy van még kőolaj elég! Csak az olajtársaságok zsidóskodnak!
2011. nov. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

nem zsidóskodnak az olajtársaságok hanem zsidók!

egyébként bőven kell még lennie kőolajnak mivel abból amit közzétettek utóbbi 5 évben arra következtethetünk hogy ha tényleg nem lenne csak egy minimális akkor ugye nem 300ft körül lenne a benzin hanem lenne vagy 1000-től amennyit pofájuk van kérni :S

2011. nov. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

19:44 72%-os vagyok.

jah annyi hogy mi már tesztelünk elektromos autókat, tavaly is teszteltük és jók nagyon csak még azért bőven van mit fejleszteni.

Egyértelmű hogy az áram és a növényi olaj lesz (áram elsősorban)

2011. nov. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Elektromos áram. Először csak jöttek ezek az életveszélyes kerékpárok, ma már az egyik autós lapban tartóstesztet olvastam egy villanyrobogóról (21 kW-os motorral és 80 km-es hatótávval, 3 órás töltési idővel), ebből már nincs olyan messze az elektromos autó mindennapos alkalmazása.

Persze amíg van fosszilis vagy egyéb alternatív, addig ezek csak városon belül fognak dominálni. A növényi alapú szintén nem tartható fent, mert ahogy nő ez emberiség nőni fog a táplálékigény is, ahhoz pedig termőföld kell. Nem lehet bányászati úton nyerni, mint pl. az uránt.

2011. nov. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Megjegyezném, hogy az elektromos áram előállítása manapság nagymértékben környezetszennyező! (Pl.: Hőerőművek...)
2011. nov. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

de a növényi olajokat az elhasznál étolajból készítik ám.

éttermektől szoktak venni egyes helyeken használt olajat.

2011. nov. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Megjegyezném, hogy az elektromos áram előállítása manapság nagymértékben környezetszennyező! (Pl.: Hőerőművek...)"


Mo-n az áram 50%-át atmenergia biztosítja

Az autók is hőerőművek, csak éppsokkal gyatrább hatásfokkal működnek, mintha erőműben termelt áramot használnának.

2011. nov. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!