Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az M+S jelölés téli vagy 4...

Az M+S jelölés téli vagy 4 évszakos gumit jelent?

Figyelt kérdés
Múlt ősszel vettem egy garnitúra téli gumit, konkrétan télit kértem a szervizben, és mivel nem értek hozzá, ár alapján választottam. A nyáron nem lett lecserélve, de az autó jól vezethető volt. Most említettem egy ismerősömnek, hogy milyen jól tapadt az autó egész nyáron, biztos azért, mert téli gumi van rajta, mire ő azt mondta, hogy a téli nyáron sokkal rosszabbul tapad, tehát ezek valószínűleg négy évszakosak. M+S jelölés van rajta, semmi más, ami ugye havat és sarat jelent, amiből én a téli időjárásra következtetnék, de akkor rosszul. Ezek szerint nem megfelelő gumit kaptam a szervizben, illetve nem olyat, amilyet kértem?
2011. nov. 8. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:
M+S-ta 4 évszakosra is írnak.
2011. nov. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%

A téli jól tapad nagyon nyáron. Az első nyáron. Mert nyár végére gyakorlatilag tönkremegy: megég, megkeményedik, nagyon gyors kopásnak indul, gyakorlatilag elveszti azt a pozitív tulajdonságait, ami miatt téli.


Az M+S az sár+havat jelent, és többnyire a téligumkra írják.

2011. nov. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 atilis ***** válasza:
100%

Nekem is van 4 évszakos gumim, és rajta van az M+S.

A téli gumin is rajta van az M+S, de ezen felül azon még hópihe, vagy hóember stilizált formája is felfedezhető. És általában angolul is rá van írva, hogy winter, legalábbis az enyémre rá, de többet is láttam, amire rá volt. Amúgy szemre is meg lehet állapítani, hogy nyári, 4 évszakos, vagy téli gumi van-e rajta a mintázata alapján. Persze, ehhez legalább egyszer látni kell mind 3-at.

2011. nov. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!