Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vissza lehet állítani a km...

Vissza lehet állítani a km óra állást, ha egyszer le lett nullázva?

Figyelt kérdés
A párom fogta, és lenullázta az autóm km-óra állását. Fogalmam sincs mi volt ezzel a célja, nekem viszont nagyon kellemetlen, mert terveztem, hogy eladom, de én nem akarom becsapni a vevőket. Viszont ha elkezdek magyarázkodni, hogy "egyébként már volt benne 160000 km", akkor melyik vevő fog bennem megbízni? Akkor arra fog gondolni, hogy na ez már próbálkozik, és ezzel olyan színben akarja feltüntetni magát, mintha marha becsületes volna. Én legalábbis biztos arra gondolnék, hogy nem is 160000 hanem még több volt benne. Hiszen mi a fenének nullázta volna le. Kérlek segítsetek, mit tudok tenni ilyenkor?
2009. máj. 5. 12:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a fenében sikerült neki? Biztos, hogy nem az átmeneti nullázóról beszélsz, amikor pl. egy kirándulás előtt nullázod, hogy távolságot/fogasztást tudjál számolni? Tudomásom szerint legtöbb autónál lehetséges az óra állásának nullázása, főleg a kereskedők teszik ezt, de egyrészt ezért ők rendesen fizetnek is, másrészt pedig felszerelés is kell hozzá. Biztos, hogy nem történt félreértés?
2009. máj. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
A kereskedők nem nullázzák az órát, hanem visszapörgetik. Elnézést az elírásért.
2009. máj. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs, hogy hogyan csinálta. Egyébként valószínűleg visszapörgette, mert van benne 8500, de ennyit nem mehetett néhány nap alatt.
2009. máj. 5. 14:12
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Nekem régen apukám csinált ilyet a régi autónkkal, a műszerfalon volt egy pöcök, amivel le lehetett nullázni, nem kellett hozzá semmilyen felszerelés. :P Az autó nem lett eladva, hanem összetörött egy balesetben. :(
2009. máj. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen minden autón lehet előre és vissza is állítani a kívánt értékre! Ha szeretnéd visszaállítani megteszi neked (majdnem) bármelyik autókereskedő. Sajnos...
2009. máj. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azért ez nagy gáz. Honnan tudhatnám, ha autót veszek, hogy ténylegesen mennyit futott? Köszi a segítségeteket.
2009. máj. 5. 18:34
 7/13 anonim ***** válasza:
Motorhangból, a váltószoknya, kézifék zsák, pedálgumi kormány kopása. Persze minden cserélhető, de az is feltűnő ha túl új, és egy légzsákos kormány cseréje elég költséges is. A kereskedőtől kérd el a forgalmit, hogy csak megtekinted. A kereskedő nem íratja át az autót, csak ideiglenesen vonatja ki a forgalomból, így a forgalmin az előző tulaj neve és adatai szerepelnek, vele kell megpróbálni felvenni a kapcsolatot és érdeklődni az autó előéletéről. Persze nem biztos, hogy a kereskedő előtt nem volt visszaállítva az óra. Vagy egy vezetett szervízkönyvet, amiben szerepel a szervizadatok mellett az óraállás is, de már ez sem 100%. Ez a 21-es csapdája...Ez Magyarország... A legbiztosabb a rokontól, a baráttól és a jó ismerőstől való vásárlás.
2009. máj. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%

Dehogy gáz!


Te félreértesz valamit, az autó két adatot rögzít, két kilométerszámláló van, az egyiket bármikor lehet nullázni, ezt hívják "napi" számlálónak, a másikat , amelyik a futásteljesítményt rögzíti, nem tudja otthon senki csak úgy "visszapörgetni" !

2009. máj. 5. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A műszerfalon csak egy számláló van, de elképzelhatő, hogy azon lehet váltogatni, és hol a futásteljesítményt, hol az aktuálisan állított óraállást nézni? Peugeot 206-osról van szó, 1999-es évjárat.
2009. máj. 6. 08:11
 10/13 A kérdező kommentje:
Meoldódott a probléma. Az egy kijelzőn többféle mindent is be lehet állítani. Egyrészt az eddig futott km-t, másrészt ha megyek valahova, és tudni szeretném, hogy mennyit mentem, akkor van egy km számláló ugyanazon a kijelzőn. Köszi nektek a segítséget.
2009. máj. 6. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!