Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 125 ös 50 es papirokkal?

125 ös 50 es papirokkal?

Figyelt kérdés

Mit kell csinálni azért hogy ne bukjak le túl egyszerűen?

rokonomtól venném a motort vele a papír munkákat el tudnám sunyítani . valakit kaptak már el ? ha igen mit kapott?


2011. okt. 6. 20:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A rendőr se hülye... ha meg ért is a motorokhoz sehogy se tudod átverni.


125 ös motort maxiumim robogóba tudsz 50esnek használni mert azok kinézetre és méretre is akkorák ( a többség) de ha van rajta hátsó ülés, lábtartó már le lehet vágni hogy nem 50 es.


ismerősömnek egy Kymcoja van 150 es. de az 1 est letörte és csak az 50 es maradt fennt.. de méretre is akkora mint egy 50 es :D azzal nem lehet megbukni.. de ha veszel egy CBR 125 öt és 50esként használod mint a sok barom ahoz gratulálni tudok.



A RENDŐR SEM HÜLYE

2011. okt. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

de te igen

attól még hogy van hátsó lábtartó meg ülés, lehet 50es

csak nálunk nem lehet utast szállítani 50es motorral, viszont a külföldről behozott motorokon nem bűn ha rajta maradnak a cuccok

2011. okt. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ne is haragudj de téged még 1x nem fogott meg a yard... Nem a lábtartóról fog neked mondani akármit is , ugyanis minden 50es utcai motoron van lábtartó a 2. személynek.. Viszont ha rákukkant a blokkra ott van hogy 124,9 ezt még meg lehet okosba oldani hogy átütik a blokkon a számot, viszont a motorszámba már ott van a "125" számként.. Azt meg már nem nagyon. De ha nem akarja magát sz*patni a rendőr akkor le sem szarja, megnézi van e biztosítás nem lopott e a motor és mehetsz a levesbe.. Ha meg annyira unatkozik hogy g*cizik veled akkor te szépen megmondod, hogy te nem értesz a motorokhoz, te 50esként vetted és ez neked is új információ hogy 125ös motorral jársz.. Egyénként annyit tudnak csinálni, (ha tényleg annyira k*csög) hogy hív egy trailert és elviteti a motorod bevizsgáltatásra, majd szépen 2-3hónap után tele karcokkal elhozhatod mert ott le se sz*rják a motorokat.. Haveri tapasztalat :S De tényleg, engem mikor "elkaptak" igazából csak igazoltattak akkor mindig az volt hogy megnézte a biztosítást, a jogsimat, hogy nem köröznek e, megnézte a mocit vigyorgott aztán annyit mondott hogy jó utat és már mehettem is..Ők sem szeretnének maguknak munkát csinálni, ha tanoncokkal vannak akkor esetleg megszívhatod..


21F

2011. okt. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Ez azért területfüggő is.


Lehet, hogy Bivalyb@sznád környékén a mezőn csak mosolyog a rendőr a 125-ös "50-es" motorokon de itt pest környékén azonnal elővesznek ahogy meglátnak.


Amit kaphatsz:


- Jogosítvány nélküli vezetés 30-90 ezer

- Minden motor kategória jogosítványszerzéstől eltiltás X időre

- Ha balesetet is okozol akkor a B (vagy M) kategóriás jogosítványod bevonása


- Okirathamisítás (ez már NEM szabálysértés, ezért akár BÖRTÖN is járhat) a biztosítás miatt.

2011. okt. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Utolsó, te valami jogi face vagy. És akkor mi van, hogyha de nem vagy tudatában annak,(most az mindegy hogy tudod e vagy nem, azt senki se tudhatja) hogy az a motor amit vezetsz az 125ös és nem 50es, mert mikor te megvetted neked 50ccm-et mondtak és az adásvételi szerződésben is az áll hogy 50es? Akkor az előző tulaj a bűnös, így "jogilag" nem ?
2011. okt. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem, akkor is te vagy.


A nemtudás sosem mentesít.

2011. okt. 7. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Hiába ugyanakkora mint egy 50-es, hiába nincs rajt a blokkon, hogy 125... A rendőröknek van valami szerkezetük (elfelejtettem mi a neve) Amit betesznek a gyújtógyertya helyére, és rúg egyet a motoron, és ez az eszköz kijelzi, hogy mennyi levegőt pumpál, ami alapján könnyedén meg lehet állapítani azt, hogy 50ccm, vagy akárhány ccm. Ezt nem lehet kijátszani! Ha igazoltatnak és elvégzik ezt az ellenőrzést, akkor lebuktál! Azt nem tudom mit csinálnának, de biztos nem úsznád meg egy ejnye-bennyével.
2011. okt. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
én Cagiva Mitoval járok lassan egy éve igy nemvették még észre (kopp-kopp) utolsó: na ha az enyémen lebontja a komplet tidomot hogy bedugja azt a sz-rt a gyertyához akkor azt a rendőrt megis dicsérem...
2011. okt. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeséget ne írjatok már :D Ez fájt, hogy a gyertya helyére bedugnak ezt-azt és akkor mennyi levegőt pumpál :D Nem dug oda be semmit max a f*szát.


Nekem volt 125/50em... ráadásnak túra enduro amirl a 185cm-es magasságommal se ért le teljesen a lábam :D Ennek ellenére sosem állítottak meg. Azóta már nincs meg mert eladtam idén májusban.


Tipp ha vennél:


KM óra számlap átírogatása ( ne 200 legyen beleírva hanem pl 100) Hengerről 125ccm eltüntet, hátsó lábtartó leszed, rendszámtábla tartó leszed és világítását kiiktatod,

2011. okt. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam, hogy mindig, minden ellenőrzésnél bedugják azt a szart, hanem véletlenszerűen... Lehet,hogy 1000 az 1-hez az esélye, hogy megnézi, de csak egyszer kell lebukni! És hiába van rajt burkolat... Ha olyan kedve van szétszereli...
2011. okt. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!