Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért hallat a Schwalbem...

Kr1ssz kérdése:

Miért hallat a Schwalbem reszelős, érces, súrlódó hangot előlről a blokból?

Figyelt kérdés

Szevasztok.

Van egy 85-ös évjáratú Schwalbem és pár napja csinálja ezt. Ha húzom a gázt és növekszik a fordulat akkor hallom, viszont ha visszaengedem szépen lepufog. Van a Simsonoknak egy ilyen jellegzetes hangjuk, de én úgy érzem h az enyémnél már túlzásba viszi. Beindításnál semmi szokatlant nem hallok, csak ha már húzom neki. Remélem nem komoly a baj..


2011. szept. 22. 22:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Milyen keveréket tankolsz bele?
2011. szept. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
1:40 és sose volt baj vele, max annyi h nekem úgy tünik mintha sok lenne az olaj neki a kipufogóról itélve.
2011. szept. 22. 22:18
 3/15 anonim ***** válasza:
Hát, a váltóolajat nézted? Az is csörgött nekem múltkor, mert kevés volt, és a kuplungkosár fogaskereke zörgött.
2011. szept. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Azt hol tudom megnézni? Gondolom a berúgókar meg váltókar oldalon kell kicsavarozni a két csavart arról a kis ovális lapocskáról.
2011. szept. 23. 08:25
 5/15 anonim ***** válasza:
A legegyszerűbb módszer, hogy leengeded az olajat, és kicseréled... Azt hiszem 3000 kilométerenként kell cserélni.
2011. szept. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Épp tegnap beszéltük haverommal h milyen funkciót tölt be a hajtómű olaj. Erre el kezd zörögni. Kicsit zavarban vagyok mert egy ilyen primitiv motornál mint a Schwalbe mindent az az olaj ken amit le kell időnként engedni és cserélni. Gondolom azért hívják váltóolajnak mert azt is az keni. Olvastam itt 4T meg Q8 márkákat, sztem a 4T a nyerő mert állitolag rá van írva h a váltótolajnak is jó. Egyébként tavaly vettem unokabátyámtól és ő szerelte és nem mondta h cserélni kéne valamikor én meg nem is tudtam.
2011. szept. 23. 09:04
 7/15 A kérdező kommentje:
Veszek új váltóolajat, köszönöm a válaszokat!
2011. szept. 23. 10:46
 8/15 anonim ***** válasza:
Sokan esküsznek a motorolajra, de itt nagyobb szerepe van az olajnak, mert a kuplungot is ez keni, így jobb, ha kicsit sűrűbb. Én 10w40 motorolajat raktam bele, és nagyon szépen duruzsol vele. Körülbelül 4 deci megy bele, szóval nem kell csurig tölteni. Milyen volt az olaj, amit leeresztettél belőle?
2011. szept. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Kézzel lazán ki tudtam tekerni a leeresztőt. Egy csepp olaj nem volt benne csak 3db fém törmelék a csavaron. világos h reszelte magát olaj nélkül.

10w30 at raktam bele, sokkal nehezebb lett a motor, 5 percig nyüstölni kellett az úton mire elindult, olyan érzésem van mintha valami belülről visszafogná, még mindig hallani a reszelést..

2011. szept. 24. 09:27
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát lehet, hogy nem tett neki jót az a reszelés... lehet valami letördelt, ami nélkül nem szeretne menni. Szedd le a bal oldali deknit, de előbb engedd le az olajat (utána vissza tudod tölteni) és nézd meg, hogy mi mennyire ment tönkre, vagy ha csinálsz egy jó minőségű képet, talán többet tudok mondani. Elfelejtettem kérdezni: Turbóhűtéses blokkos(bal oldalon van a kipufogó) vagy s51-es blokkú(jobb oldalon van a kipufogó)?
2011. szept. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!