Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kispolszkit szeretnék venni....

Kispolszkit szeretnék venni. Melyik típust ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Olyat szeretnék venni aminek alacsony a fogyasztása (úgy 5l/100km vagy az alatti). Megbízható, házilag könnyen szerelhető, olcsó karbantartású stb.
2011. szept. 22. 15:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Mi értelme van egy polszkinak? Nem mai gyerekek már... :-)


Amúgy kíváncsi vagyok...

2011. szept. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A kispolszkinak tudtommal csak egyetlen típusa van, a kispolszki. De jól gondold meg, a legfiatalabb példányok is már 20 év körül járnak. Az 5 literes fogyasztás meg... Maradjunk annyiban, hogy kissé ambiciózus.


Hasonló kategória, de mégis komolyabb kocsi a Maruti, még jobb egy Daewoo Tico. Nagyobb, de még takarékos autó a 2004-ig gyártott Suzuki Swift.

2011. szept. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A 126P-t :)
2011. szept. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Miért hiszitek aszt hogy a kis autó kevesebbet fogyaszt??

Amúgy meg nem könnyű polszkit szerelni mert annyira nincs hej benne hogy ha javítani kell szét kell szedni szinte az egészet hogy hozzáférj. Amúgy meg egy nem az üzembiztosságáról híres a polszkifiat. Fogyaszt vagy 6-8 litert 100km/h A furgonom fogyaszt annyit gázolajból de 2 kispolákot el tudnék vinni vele még a dobozban. futóval meg 4et 5öt is. :D de te tudod .. én inkább gokartoznék. arra nem kell rendszám meg biztosítás.

2011. szept. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kispolszkiból egy fajta van ami érvényes forgalmival is kb százezer körül beszerezhető, tehát ha nem teljesíti az elvárásaidat akkor sem buksz sokat.
2011. szept. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
tévedtek. több fajta is van. fejődtek az első fityó óta. létezik vízhűtéses változata is, a kulcsos/bowdenes idításról nem is beszélek. Az FSM változtat meg ha jól tudom, másképp volt öltöztetve gyárilag. mintha létezett volna 3 hengeres változat is belőle.
2011. szept. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igaz amit előttem írtak, nem épp megbízható se túl gyors és nem is eszik kevesebbet 5-6l-nél és valóban kell gyakorlat a szereléséhez de nem kell hozzá 10 számítógép meg egy egész műhely hogy meg tudd csinálni, elég néhány alapszerszám és egy kis gyakorlat.

Nekem volt kispókom de nem ajánlom, akkor inkább vegyél egy olcsó nagyobb gázos autót, akkor feleannyiba kerül ugyanannyi út (pl ha veszel egy 1200-as ladát, megeszik 10 litert a 210 ft-os gázból, olyan mint ha 5-öt enni benzinből)

2011. szept. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Na ja gázos egyre jobban megéri. Most már én is csak abban gondolkozom!
2011. szept. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha kispolski, akkor csak is a BIS
2011. szept. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha kis polszkira vágysz te tudod.Nekem volt,nem egy egyszerű autó,kevés szerelő az aki tényleg ért hozzzá.A motorja ha nem hajtod akkor az 5 literbe bele fér,de egy huzamosabb 90-es tempó és már hengerfejes is.A váltójával is vigyázni kell,egyszer kétszer guruloba vissza rakod egyesbe és már pattognak is a csoportkerékről a fogak,ami nem olcsó mulatság.A másik ha nem generátoros még,hanem dinamós(a régebbi típus)a világítása egy gyertya fényével vetekszik.A gumikat is úgy kell rendelni mert ebben a méretben az sem egyszerű(135x12).Remélem nagyon nem romboltam le az illúziódat,de ez van ezzel a kiskocsival.
2011. szept. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!