Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen adói vannak egy autónak...

Milyen adói vannak egy autónak és mi alapján kell számolni azokat?

Figyelt kérdés
Váratlanul örököltem egy autót, de nem tudom mennyibe kerül a fenntartása, megéri-e megtartanom, stbstb. Előre is köszönöm a segítséget!
2011. szept. 20. 23:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak a súlyadó ami teljesítménytől függ.

Viszont át kell íratnod a kocsit ami pedig köbcentitől.

Ezen felül kötelező felelősségbiztosítással is számolj amit a netrisk.hu számolhatsz ki és köthetsz meg.

Műszaki vizsga is kötelező kiadás kétévente.

Akkor "éri meg" megtartani ha használod is,legalább havi 1-2000 kilométer erejéig.

Szerintem.

2011. szept. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha eddig nem volt rá szükséged, akkor vélhetően most sem lesz, és a válasz mindenféle számítás nélkül: nem, nem éri meg. A kocsi folyamatosan viszi a pénzt, "olyan mint egy rossz gyerek, mindig költeni kell rá valamiért...."


Ha nem használod a kocsit, akkor is évi 100-200e ft, ha használod is, kb 300-400e ft.


Na akkor számoljunk:

Minden költség sok dologtól függ, de átlagos esetben nagyságrendileg:


Biztosítás évente: 40-100e

Súlyadó, amit ma már teljesítményadónak hívnak, de ugyanaz: 10-30e ft

2 évente műszakiztatni (újabb kocsikat talán elég 5 évente): 25e ft

néha lemosod, parkolódíjat fizetsz, veszel pályamatricát, stb...: 10e ft


kopó alkatrészek, évenkénti kötelező cserék (évente illik olajat cserélni, szűrőt, átnézni minden ok-e, néha légszűrőt, fékbetét, stb...) éves szinten mondjuk 20e.


Ez eddig szummában 100-150e ft és még egy km-t sem tettél meg vele.


Évi 10e km -el mint minimális futásteljesítménnyel szoktak számolni. Én csak hétvégenként autózok néha ide oda, szerintem igazán nem megyek sokat, és így tettem bele egy év alatt durván 9ezer km-t.


Szóval 100 tankolás, 8 literes fogyi, 400-as benzinár:

100*8*400 = 320e ft.


Tehát egy évben 420e ft.


Ebben nincsenek benne a váratlan költségek (te megtöröd, más megtöri, bármi lehet)

2011. szept. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!