Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Muszáj bontóba vinnem az autómat?

Muszáj bontóba vinnem az autómat?

Figyelt kérdés

Van egy 24 éves Ford Orionom, amit nagyon szerettem és tényleg nagyon jó autó volt. Motorikusan még mindig a legjobb, amit valaha vezettem, de a karosszériája miatt nem menne át a műszakin, és nem gazdaságos már megcsináltatni sem.

Azon gondolkodtam, van-e más megoldás azon kívül, hogy viszem a bontóba szegényt. :)

Olyan jutott eszembe, hogy pl. odaadnám egy nyugdíjas autószerelőnek, akinek úgysincs más dolga, kipofozhatná magának, vagy akármi. Vagy láttam az állatkertben tök romos autókat, amikkel vittek ezt-azt és közútra úgysem mennek velük.

Valakinek lenne valami használható ötlete? Előre is köszönöm!


2011. szept. 2. 22:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A nagyszüleimnek 40 éves Ladája van. Nem hajlandók kicserélni másikra, pedig már több milliót költöttek a javításokra.
2011. szept. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre sajna nem tudok választ. Másnak nincs lelki kötődése az autóhoz, szóval nem lenne érdeklődő egy ingyen elvihető pénznyelőre. Ha annyira a szívedhez nőtt, esetleg kivonathatod a forgalomból és eltárolhatod a garázsodban olyan céllal, hogy egyszer majd rendbe hozod.


Kedves 1. válaszoló: ha az a Lada tényleg majdnem 40 éves és eredeti állapotú, akkor többet ér mint hiszed. Nem nagyon futkároznak ám már az elsőként behozottak közül, amikhez még tényleg komoly köze volt a Fiatnak.

2011. szept. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
1971-es a Lada.
2011. szept. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
És eredeti állapotú.
2011. szept. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azóta megvan nekik.
2011. szept. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 lownoise válasza:
100%

Vagy kivonatod és beszélsz a bontóssal hogy visszavásárolod és megtartod, vagy ha van ismerősöd romániában megveheti töled, ott nem kell bontóba vinni. így megint megtarthatod.

tetszik hogy így a szivedhez nőtt. nekem sem lenne a 90es kgst autómtól megvállni.

2011. szept. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem illetve apukámnak volt sajnos csak volt egy 19 éves ford orion én nagyon nagyon szerettem ugyanígy voltunk mint Te kedves kérdező és egy gumis aztmondta ingyen leviszi én majdnem bementem és jól beb*sztam egyet neki.

cask maga a motor 30-40.000 forint

Szóval szerintem vonasd ki forgalomból és tedd egy garázsba és majd egyszer felújítod. (ne csinálj olyan hülyeséget mint apukám elvitte bontóba és onkrétan sírtam amikor azt a jó autót bezúzták :'( )

2011. szept. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is vonasd ki ideiglenesen fél évre, illetve ez később meghosszabbítható. Nem ingyen van, de nem is nagy összeg, és lehet, hogy egyszer még rendbe rakod.


Nem tudom, hogy akarsz-e másik autót helyette. Mert ha igen, azt mérlegeld, hogy azt is meg kell venni, át kell íratni, le kell szervizeltetni. Ez bizonyosan többe kerül, mint egy általad régóta használt, nagyon megbízható Ford karosszériamunkája. Nyilván pénznyelő, és nem gazdaságos az ára háromszorosát rákölteni, de mondjuk mennyi is az? 150 ezer? Ezeknek az autóknak végképp nincs értéke már ennyi idősen, és ha gyakorlatilag hibátlan lesz a karosszériája ennyi pénzből, illetve a motorja is jó, akkor sok gondtalan év elé néztek még... nyilván akkor sem fog többet érni, de legalább szép állapotú lesz.


Azt mondjuk nehezen hiszem, hogy Magyarisztánban nem tudod okosba áttolni a vizsgán a kocsit... Egy jó karosszériás kihegeszti a kocsi alját meg a küszöböket hogy azért ne essen szét alattad, és áttolod műszakin...


Ha mindenképpen bontó a sorsa, mert tárolni és megtartani sem tudod, akkor a motort legalább vedd ki, és add el.

2011. szept. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy 24 éves önhordó kasznis autónál nem a "kabát" a legnagyobb probléma, hanem a statikai tartó elemek.

azoknak a rendbetétele általában csak az autó teljes szétszerelésével lehetséges.

Aztán amikor szétszedik, derül csak ki mennyi gond van a vassal.

Ha már nagyon ramaty senkinek nem éri meg foglalkozni vele, neked azért nem mert egy vagyont költhetsz rá, a karosszériásnak meg azért mert rengeteg időt meg munkát pazarolhat el rá, és mégsem lesz már soha tökéletes

Én láttam már olyat is, hogy a kívülről hibátlan(nak tűnő) csillivilli autó, aminek még az alja is rendben volt, egyszer rendesen megpakolták oszt úgy megroggyant, hogy nem lehetett becsukni az ajtókat, mert a küszöbök belső merevítő profiljai teljesen elrohadtak.

Az a baj ezekkel a korú autókkal, még ha kívülről hibátlanoknak látszanak is belülről azért az idő meg a sós utak "megeszik" és biztonságtalanná válnak.

Elég egy koccanás és összetörik mint a tojás, nem védi meg a benne ülőket.

2011. szept. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ, hasznosak voltak nagyon. Most azon gondolkodom, milyen ismerősnél tudnám elhelyezni a kocsit, mert nekem sajnos garázsom nincsen.

És bizony... Én is sírnék, ha bontóba kéne vinnem szegényt. Mondjuk akkor is, ha valaki elvinné magának felújítani. :)


A kocsiknak igenis van lelkük. :)

2011. szept. 7. 06:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!