Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol képeznek gépjárművezető...

Hol képeznek gépjárművezető vezető szakooktatót?

Figyelt kérdés

Már régóta érdekel a téma, és érdeklődtem is emberektől, neten, de nem találok semmit, ami aktuális lenne. Valami olyasmit olvastam valahol, hogy a BME EJJT indított ilyen képzést, de csak kísérlet volt. Azt nem lehet tudni, hogy ilyen mikor indul legközelebb? Most jött el az utolsó évem (gimiben), és sürget az idő, hogy egyetemet válasszak, de nem tudom, hol tudnék ilyet tanulni.

18/L


2011. aug. 18. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Annyit tudok neked mondani, hogy pillanatnyilag a "régi" jogszabály alapján történik a szakoktatók képzése. Készül az új képzési rendelet, de az a mai napig nem jelent meg, mindennap várható, így az jelenleg az alábbiak szerint történik:

1. A szaktanfolyamokat a területileg illetékes műszaki felsőoktatási intézmények szervezik és bonyolítják le. (Ha budapesti vagy, akkor a Budapesti Műszaki Egyetemet ajánlom, itt kell érdeklődni a részletektől.)

2. Felvételi követelmények:

alsó korhatár 22 év,

középiskolai érettségi,

büntetlen előélet,

a kizárólag elméleti szakos szakoktatói tanfolyamhoz legalább „B” kategóriás vezetői engedély,

gyakorlati szakos oktatási tanfolyamhoz - az oktatni kívánt járműkategóriának megfelelő - érvényes vezetői engedély, valamint PÁV II. (pályaalkalmassági) minősítés.


(Szakoktató)

2011. aug. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Most látom, hogy 18 éves vagy, a jelenlegi képzési rend szerint nem jelentkezhetsz...
2011. aug. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ! Még annyi kérdésem lenne, hogy ha majd a "régi" oktatás szerint elvégzem a képzést (ha 22 éves koromig nem jelenik meg az új oktatási szabály), akkor ha utána megjelenik az új szabály, én attól még ugyanolyan minőségű képzéssel rendelkezek majd? Ezzel azt akarom megfejteni, hogy érdemes várni rá, hogy megjelenjen az új, vagy ha 22 leszek, rögtön végezzem el a mostani képzést?
2011. aug. 18. 16:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha szereztél egy képesítést, akkor egy új képzési rendelet azt nem érinti. Az csak majd azokra vonatkozik, akik a rendelet megjelenése után kezdik meg a tanulmányaikat.
2011. aug. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm.
2011. aug. 18. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!