Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy tudom elindítani az...

Hogy tudom elindítani az autóm motorját, ha az akksi lemerült? Betolással lehetséges-e? (Régi Suzuki 1. 0 GL)

Figyelt kérdés

A napokban történt velem, hogy az akkumulátor teljesen lemerült és egy nem túl forgalmas helyen kellett volna elindítani, de az akkuban már nem volt ehhez erő, lemerült. Szerencse, hogy volt nálam bikakábel és fél óra - órán belül megállt valaki, aki segített. De ha nem állt volna meg senki, hogy lett volna esélyem beindítani a motort? Erre vonatkozik a kérdésem.

1.) Betolással be lehet-e indítani egy régi 1.0-ás Swift motorját? Árthat-e neki? Milyen gyorsan kell tolni kb és mennyi ideig? És kell-e valamit csinálni közben a pedálokkal pl.?

2.) Ha betolással esetleg nem megy akkor vontatás által?


2011. aug. 14. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha katalizátoros akkor nem szerencsés 'tologatni'

Úgy kell tolva indítani h valaki bent ül, beteszi kettesbe, páran tolják(persze kinyomott kuplunggal), aztán mikor már van kellő lendület, akkor rá kell engedni a kuplungot, nyílván a bentülőnek...

Munka és balesetvédelem...

2011. aug. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Igen, betolni nem szerencsés ha katalizátoros, most nem fejtem ki miért,de nem tesz jót neki, főleg ha nem röffen be egyből az autó.

Be kell bikázni.

2011. aug. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Gondolom, hogy ez már katalizátoros autó (bár külön nincs ráírva). Szóval, ha így próbálnám betolni, az nagy kárt tenne benne, amit nem olcsó kijavítani...?
2011. aug. 14. 17:21
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Azt mondják nem tesz jót a katalizátornak, de szerintem a régi suzukinak oly mind1. Jól mondta az első, hogy kell betolni, de amikor leugrasz a kuplungról (nem csúsztatni kell) és beröffen a motor akkor kuplung ki és nyomod a gázt, túráztatod a motort. Aztán utána elengedheted, beáll az alapjárat.


Egyébként ha félted a katalizátort akkor bikázd be másik kocsiról

2011. aug. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Bikázzátok be egy másik autó akkujáról.
2011. aug. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%
Jó lenne a kifejtenétek miért nem tesz jót a katalizátornak!
2011. aug. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

Íme a megoldás:

Amennyiben nem szeretnél akksit cserélni,akkor a tescóban vagy sok más helyen kapható "bikázó gép".

Ebben elektromos áram van eltárolva,ha szükség van rá,akkor tudod használni.

Nem tudom,valójában kiknek hasznos,talán,olyanoknak,akik elfelejtik lekapcsolni az elektromos berendezéseket és ennek okán lemerül,de amúgy jó az akkumulátor.De,ha már ilyen gondom van,akkor cserélem az akksit.Kb ugyan annyiba kerül mindkettő.

2011. aug. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A katalizátor akkor károsodhat, ha toláskor nem indul be rögtön, és a katalizátor megtelik el nem égetett benzinnel! De ez előfordulhat akkor is ha sokat önindítózol és nem indul be rögtön az autó!

Ha tényleg csak akksi gond van, és tolásra rövid idő alatt beindul, akkor a katalizátornak se lesz semmi baja!

2011. aug. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha a zöldkártyán szabályozott katalizátor van irva akkor betolható hideg motornál mert nem kap a katalizátor levegőt, igy nem is dolgozik.
2011. aug. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!