Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért mindig a kamionos a hibás?

Miért mindig a kamionos a hibás?

Figyelt kérdés
Mindig azt mondják, hogy a kamionos a hibás mikor előz mert föltartja a forgalmat de ez nemigaz.Az a hibás aki az M0-son kullog 60km/h-val.Főleg Spar-os Postás nyugdíjas hétvégi sofőr és a nők többsége.Mert ugye magyar mentalitás amint odaér y kamion és előzi akkor ő is rálép a gázra.Na az ilyennek kívánom hogy egyszer egy olyan kamion előzze amiből kivan szedve a limiter kíváncsi vagyok akkor a személyautós meddig merné a gázt nyomni.Meg ez hogy kamion mellé ér és akkor lelassít.
2011. aug. 10. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert semmi nem tiltja, hogy egy autóúton 60-nal menjen az autós (még autópályán is lehet ennyivel közlekedni...), ellenben azt tiltja szabály, hogy a kamionos belső sávban haladjon, akárcsak előzés céljából.
2011. aug. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
60-al menjen le a főútra.
2011. aug. 10. 18:05
 3/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ésszerű elgondolás, hogy menjen le 60-nal a főútra, de ismétlem: SEMMI NEM TILTJA, hogy ne a főutat válassza. Autópályán hatvannal közlekedhet, alsóbb rendű úton pedig ez a hatvanas "alsó limit" sincs megszabva. Ha akar, öttel megy.
2011. aug. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is utálom, ha vacakolnak, de a kamionosok pl. az autópályás előzési tilalmukat csakis és kizárólag maguknak köszönhetik. Egyik megy 90-el, a másik 93-al és akkor 10 km hosszan mennek egymás mellett.
2011. aug. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%
utolsó te semmit nem értesz hozzá úgy hogy ne szólj inkább bele -.-'' azért előzi ki mert akkor mehet a másik kamion seggébe órákig és több száz km után ez rengeteg idő veszteség amiért a sofőrt ki is rúghatják. én is kamionos vagyok valaki ha cammog előttem és rendes akkor kimegy a leálló sávba elenged és visszajön. és amúgy se megy 93-at egy kamion max 90-et de az új actros is csak 89-et megy nekem. és jól mondja a spar és a posta kocsi vezeti a sort.
2011. aug. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Meg a kalapos suzukis.
2011. aug. 11. 20:39
 7/9 anonim ***** válasza:
Hallod, az én kamionos barátom is hogy utálja a postásokat emiatt, most már látom, hogy nem csak ő! :D Aki ezt a 90-93-as előzést írta, az valóban még nem ért hozzá. Mi amikor Olaszországba mentünk és előztük az ukránt(7évvel ezelőtt volt), és megindult a 36 tonna, akkor direkt néztem 125 Km/h volt a sebesség, szóval megy az, ha megindul! :) VOLVO FH 12 420
2012. júl. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1. Alap esetben minden EU-ban forgalomba helyezett 7,5tonna megengedett legnagyobb össztömegü TGK-ban van egy elektronika ami megakadályozza a 90Km/ó-nál nagyobb sebesség elérését. Ez a rendszer azomban nem mindenható. Például lejtmenetnél a rakomány tömege "megtolhatja" az autót 93-95Km/ó-ra is. Ha a rendszert kiiktatják, a leg alapabb motoral szerelt TGK is elérheti min. a 100-110Km/órát. Ha meg egy erősebb típust nézünk (6-8-10 henger/ 400-600Le) akkor határoló nélkül bármelyik képes még a 130 feletti tempóra is.


2. A fent említett cégek pilótái azért mennek max 70Km/órával, mert nekik ezt a cégük szolgálati szabályzata előírja. Ha többel hajtanak, levonnak a bérükből.


3. Az úrvezetők 99%-a fel sem tudja fogni, hogy egy kamionosnak mennyi hátrányt tud okozni akár csak 1Km/ó minusz. Mint ahogy azt se mit jelent egy 10-18méter hosszú, 2.5méter széles és akár 4méter magas jármüvet navigálni, ami akár 40tonna is lehet.

2012. aug. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-asnak üzenem 12 év távlatából, hogyóriási hátrányt tud okozni 1km/óra mínusz. 90 körüli sebességnél, ha valahova odaérnél 90perc alatt, így nem érsz oda csak 91 perc alatt. Ha valahova 450 perc alatt érnél, akkor csak 455 perc alatt érsz oda. Ennyi idő alatt mondjuk Magyarországot keresztül lehet utazni. Ehhez képest az az 5 perc késés az tényleg elég kemény ...
2023. nov. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!