Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez csak rutin kérdése, vagy...

Ez csak rutin kérdése, vagy ez hogy van?

Figyelt kérdés
17 éves srác vagyok és most kezdtem el forgalomban vezetni, a rutin, és a kresz megvan, már csak ez kell. Az a baj, hogy amikor városban vezetek, és ilyen nagyobb kereszteződésbe érek, ahol 35266532 lámpa van meg tábla, és hiába zöld a lámpa akkor még mindig kell elsőbbséget adni ennek meg annak, akkor kimegy a fejemből a kresz és fogalmam sincs mit csináljak. Ha nem mondaná mellettem az oktató, akkor leblokkolnék kb. Ezt hogy lehet megtanulni? Csak mert a kresz könyvben ilyen nagyon egyszerű kereszteződések vannak ábrázolva... Ilyeneknél egyszerűen nem látom át.
2011. júl. 28. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Idővel megszokod, ne parázz. Mi lenne, ha 17 évesen minden úgy menne, mint a karikacsapás? :D
2011. júl. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nem kell beparálni, nyugodj meg és egyszerűen gondold át...eleinte így megy, aztán jogsi után már 'rutinból' fogod tudni.:)
2011. júl. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ami fontos,hogy,amikor úgy érzed,képtelen vagy megoldani a szitut,akkor automatikusan bekapcsolódik az oktató,ugye.Na olyankor nagyon figyelj oda rá és csináld,amit mond.Így tanulsz,legközelebb eszedbe fog jutni.Egyébként nem értem a kérdésednek azon részét,hogy x ezer lámpa van...

Egy darab lámpa vonatkozik rád mindig.Amit Te mondasz,az a telizöldes lámpa.Igen,ott még kanyarodási szabály van.Ezen kívül a gyalogos átkelőnél kell elsőbbséget adni,hiába van zöld.Ha jobbra kanyarodsz a lámpánál,biztos,hogy elsőbbséget kell adnod a gyalogosoknak.Ha balra,akkor csak a telizöldesnél kell.Ennyi.

2011. júl. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A trükk az, hogy előre kell gondolkodni. Tudod hogy balra fogsz kanyarodni, már idézed is fel magadban, hogy akkor majd kinek is kell elsőbbséget adnod (szinte mindenkinek).


Valamennyire ez természetes egyébként, még túlságosan leköth ogy a kocsira figyelj, meg a szabályalkalmazást is gyakorolni kell sokat.

2011. júl. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!