Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Laguna II vagy Mazda 6?

Renault Laguna II vagy Mazda 6?

Figyelt kérdés
Árba annyi kb. Laguna van már olcsóbban is. Lagunából a 6 sebességeset venném és mindenképpen dízelt mindegyikből.Mazdából kicsit régebbi évjáratot mert azok olcsóbbak. Tehát 1,5 misinél maradnék. Vélemények?? Melyik mennyire megbízható, fogyasztás, alaktrész, szerelési költség stb..
2011. júl. 26. 11:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Fogyasztásba abszolút a renault viszi a kupát. Autópályám 6. sebességbe 5 liter alatt is kilehet hozni. Városba meg 7körül. (Családba van egy Laguna) Alkatrész a lagunához van, csak mocskos drága. Motorja tökéletes, elektronika már szarabb egy fokkal. Mazdáról nyilatkozni annyit tudok, hogy egyszer mehettem egy kört egy rx8-al, de az arcomon maradt a vigyor.:)


Üdv, Brain

2011. júl. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Hogyan jutottál arra az elképzelésre, hogy e két autó közül akarsz választani?

Én személy szerint sem a Renault-t, se a Mazdát nem ajánlom.

VW Passat esetleg?

2011. júl. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ide talált megint egy Passátos! Ha neki ez a két autó tetszik pl, akkor mi f*sznak erőltetitek a passátot? Az én kedvenc autóm az Opel Omega, mégsem tukmálom rá, hanem segítek neki a hasznos válaszommal.(remélem hasznos)


Amúgy a szerelési költség az változó. Attól függ hol szerelteted, de szerintem nem drágább a szervíz egyiknél se.


Üdv, Brain

2011. júl. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mazda.

Bármelyik szériát veszed, nem járhatsz rosszul. Vezettem 2006-os dízelt és 2010-es benzinest is, egyik legjobb a kategóriában. Főleg ha szereted a keményebb autókat, és nem taknyot akarsz a kuplung helyén, mint sok új kocsiban van. :)

2011. júl. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A Passat-ok jók, de Brian-nek igaza van, nekem ez a két autó tetszik. Mindneki VW-t audit meg bmwt akar. Biztos jó valemelyik közűlűk, de inkább státusz szimbólumok ezek a kocsik kis hazánkban(ami elég szomorú) és attól h ilyen jel van az elején, még nem garancia a minőségre. Igazából a Lagunák tetszenek ár/érték arányban, de sok rosszat hallok róla, és nem szeretném h rossz legyen a kocsimmal kapcsolatom :) . Japán autókról jobbakat hallok és a mazda sem néz ki rosszul.Csak ezeket meg a japán fanok túl dícsőitik. Illetve arról sincs fogalmam melyik mennyire lenne megbízható és a költségeik mekkorák lennének. tehát nem nagyon tudok ezekről semmit és megkérdezni sem nagyon tudom egy ismerősőmtől sem, viszont azért nem lenne mind1 h milyen autót veszek, mert jól lehet több évig ezt fogom használni és szeretném ha szerethetném :)
2011. júl. 26. 12:14
 6/13 anonim ***** válasza:

Vedd meg a renault. Angliából 300 ezerért komplett donorautót tudsz hozatni alktrésznek!


Üdv, Brain

2011. júl. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nehogy a Laguna-t vedd! Az egy szutyok autó! Haverék most vettek egyet másfél hónapja. Eleve úgy vették, h a bal első és a jobb hátsó ablak nem akart működni, mert a bowdenek elszakadtak, meg a középkonzol fedele nem nyílt fel magától, érzékelős lámpák nem égtek, a lámpamosó nem megy vissza a helyére és még egyéb apróságok... Ezekre persze a vétel után jöttek rá. Utána jött a legjobb: Jöttek haza egy hosszabb útról, egyszerre nem ment úgy a kocsi és még füstölt is mint az állat. Valahogy hazavánszorogtak vele, elvitték szerelőhöz, ahol kiderült, h szar egy-két dolog: 2 porlasztócsúcs, új turbo kell bele, 2 hengerben nincs kompresszió, az adagolókkal is problémák vannak és most derült ki, hogy az intercooler is egy fos... Csak ennyi. Szóval, ha jót akarsz, akkor távol maradsz a Lagunától! Inkább a Mazdát vedd meg.
2011. júl. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Amúgy amíg ment a kocsi, addig úgy ment mint az álom, 2.2 150 le, 6 gangos váltó. Viszont a hátsó ülések k*rvára kényelmesek és a beltér is kellemes, hiszen francia autó...

2011. júl. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

15:14


Hát haverodék szó szerint megszopták, de miért? Mert megbízhatatlan f*szjankótól vették. Eleve nem vettem volna meg azt amibe nem jó egy két cucc és francia autó! Ne érts félre, utálom a francia kocsikat, mint a szart, de a lagunában kellemeset csalódtam. 1.9dci motorral 6-os váltó, mint az álom.


A kedves kérdezőnek:


Jól nézd meg a kocsit, mert járhatsz úgy te is. Ha kipróbálod, nézd meg egyből mikor odamentél, hogy meleg-e a motor, és ha igen menj el, mert direkt járatták. Hideg motorral menj vele egy jó nagy kört 10-20 km. Akkor már kiderülnek a dolgok és minden kapcsolót kattogtass közbe.

Így tuti megtalálsz egy jó példányt.

2011. júl. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

17:24 voltam


Üdv, Brain

2011. júl. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!