Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsgán mit tegyek...

Forgalmi vizsgán mit tegyek ilyenkor?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hülye kérdés, de pénteken lesz a forgalmi vizsgám, és parázok egy kicsit, mert ha az országúti vezetést húzom, akkor nem nagyon tudom, mit csináljak. Mármint akkor nagyon jól elvagyok, ha nincs forgalom, de mit kell olyankor tegyek, ha megy előttünk egy teherautó 80-85-el, és a vizsgabiztos azt mondja, hogy előzzem meg? Előzzem meg, de akkor túl kell lépnem a sebességhatárt, vagy 90-el előzök, de ez meg szabálytalan, mert 15-20 km/h-s különbségnek kell lenni, vagy egyszerűen mondjam azt, hogy nem tehetem, mert a szabályt nem szabad megszegni. Ettől félek a legjobban:/ Csak megbukni nem akarok, mert nagyon van már pénzem...:/

17/F


2011. júl. 19. 20:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
szerintem elég kicsi az esélye, hogy azt húzod, inkább a városira mennek szerintem. mi kb 30an csináltuk egyszerre a jogsit és senki nem húzta azt :D
2011. júl. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szinte biztos, hogy nem fogja tőled azt kérni, hogy előzd meg. Ettől ne félj!:)
2011. júl. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

xDD


Ilyet nem kérhet hogy előzd meg :D Nálam is ilyen volt. Országútit húztam és 90 határ volt és eljöttem ment egy kis teherautó 70 el mentem végig mögötte és nem szólt! és sikerült! Ha kiérsz a városból lámpát kapcsolj!

2011. júl. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A lámpa automatikus, csak a lekapcsolás nem.:D Egyébként, van azt hiszem 10 városi útvonal, és 4 országúti. Bár inkább csinálnám a szegedi alföldön, mint a pécsi hegyekben...:D
2011. júl. 19. 21:02
 5/13 anonim ***** válasza:

Minden előzési manőver opcionális. A jármű vezetője (igaz jogilag a járművezető a vizsgán még az oktató, de most ettől tekintsünk el) kezében van a felelősség és a döntés joga. Senki nem kényszerítheti előzésre, a VB sem!


Én direkt rákérdeztem az oktatómnál hogy mi lesz ha esetleg hegyre felfele szerpentines részen bekerülünk egy bringás mögé én ugyan meg nem merem előzni (pláne nem egy buszt ami minden kutyaólnál megáll)... Erre azt mondta nem gond, nem vagyok köteles. Ha 20al cammogunk mögötte, akkor annyival. Ez nem feltartás, hiszen másik járművet követsz. A 80al haladó jármű a 90es seb. határnál egyébként sem számít túl lassúnak...


A max. seb. határt egy pillanatra sem lépheted át (pláne vizsgán) és az is igaz, hogy a seb. különbségnek is meg kell lennie az előzéshez.


Persze ha van egy 5 sávos út, ahol 90 a max. és bőven meg lehet előzni egy 40el cammogót, akkor azért illik.


A VB-k egyébként sem adnak neked utasítást. Minden utasítást az oktatót ad, de ő is inkább úgy mint a GPS: itt fordulj balra, ott jobra, azon a szakaszon parkolj le (a konkrét parkolóhelyet is te határozod meg). Mivel a GPS sem mond olyat, hogy "túl lassan mész, előzz" a vizsgán sem lehet ilyen...

2011. júl. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ja igen és a tompítottat rögtön induláskor érdemes felkapcsolni. Egyrészt így nem felejted el, másrészt a biztonság mindenek felett. Nappal is városban is tessék használni, nagyon sokat számít (aki nem hiszi annak szívesen bebizonyítom...)


Én a motor indítása és a kuplung felengedése után rögtön reflexből kapcsolom is fel a tompítottat.

2011. júl. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én amikor vizsgáztam nem kellett húznom megkérdezte, hogy város vagy közút. Én a közutat választottam volt egy teher, én megelőztem 100-al és utána visszaálltam 90-re. Nézett is előre a biztos, hogy mennyivel megyek.

De nem szólt ért semmit, és átmentem.



Nekem azt mondta az oktatóm, ha közúton vizsgázok akkor mondhatja ha úgy adódik akkor előzzek, de nem kényszeríthet és ha nem előzök azért nem buktathat meg.


Sok sikert a vizsgához!

2011. júl. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Megbuktam.:/
2011. júl. 22. 22:07
 9/13 anonim válasza:
Ez ilyen! Énis megbuktam :D
2011. júl. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mit rontottál el,hogy megbuktattak?
2011. júl. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!