Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem indul a robogóm. Mit...

Nem indul a robogóm. Mit tanácsolsz?

Figyelt kérdés

Próbálom berúgni (miután persze, elfordítom a kulcsot :)), aztán egyet-kettőt pöffen, majd kattan egyet és leáll. Utána ugyanez. Aztán gyújtás le, majd gyújtás vissza. Érdekes, "gyújtás vissza" után az első berúgás mindig hatékonyabbnak tűnik. (Egy kicsivel.)

Aksi egész télen rendben volt, ellenőrizve, alig egy éves, pöpec. Két hete mentem vele utoljára. Most viszont estig sehova sem tudok fordulni segítségért - de addig meg nagyon kéne.

(Bár 2-essel kezdődik a személyi számom, de azért ha valami gyors és egyszerű ötleted van, szívesen venném.)

Fura, de tényleg (nekem) nem úgy tűnik, hogy az aksival lenne gond. Az a kattanás... na, az nem volt még idáig.

Köszi a segítséget.


2011. júl. 19. 10:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Berugáshoz nem kell akkumulátor, csak az önindítóhoz. Amúgy elsőként ki kell deríteni, h gyújtás vagy üzemanyag ellátás a probléma. Amúgy milyen robogó? Tudom, itt mindenkinek robogó ami automata, de azért több infó kéne.
2011. júl. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Neo's
2011. júl. 19. 11:04
 3/11 anonim ***** válasza:
Neo's bol is volt régen 2ütemű 50 és kétütemű 100as, meg van újabb fajta 50s négyütemű!
2011. júl. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Gőzöm sincs, mi lehet a kattanás. De egy biztos. A gyertya sokmindent elárul. Vedd ki, nézd meg, milyen a színe, és hogy benzines-e. Ha nem benzines, nem kap üzemanyagot. Ha benzines, cseréld ki a gyertyát és próbáld újra. Remélem sikerül! :)
2011. júl. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

:) Na, kezdődik... :)

Amit tudok róla, hogy 2003-as, meg hogy 50 köbcentis. :)

2011. júl. 19. 11:16
 6/11 A kérdező kommentje:
A legutóbbi hsz-omat a 11:10-es hsz-nak írtam.
2011. júl. 19. 11:17
 7/11 A kérdező kommentje:

Labika: köszi, egy ötletnek mindenképpen jó. Megyek OSZT jól megvizsgálom most azt a gyertyát.

Ha addig is van valakinek más ötlete, nyugodtan írja csak ide! :)

2011. júl. 19. 11:22
 8/11 anonim ***** válasza:
:) Na, kezdődik... :) ??? Ezt nem tudom mire vélni, nem kötekedtem de a tanácshoz tudni kell milyen blokk van benne. Vagy te tudsz úgy főzni, h kaja kéne abból ami otthon van, bár nem tudom mi van otthon... Nah, így tudom, hogy Minarelli fekvő 50es blokk. Tehát akkut tényleg ki lehet zárni a hibakeresésből, mivel ennél nem kell akku, ahhoz , h beindulhasson. Mondjuk a kattanás sokminden lehet, ezt élőbe kéne hallani, de ez nem megoldható ugyebár. Vedd ki a gyertyát, hogy benzines-e.Ha a kipufogóhoz hozzáérinted a gyertyát,majd vkit megkérsz h óvatosan nyomja le a berugókart, kiderül, hogy van-e szikra. De lehet,hogy dugulás lesz a karburátorban. (megfelelő benzin van benne?)
2011. júl. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
:) :) A "na kezdődik"-et azért írtam, hogy na, kezdődik, most derül ki, mennyire sötét is vagyok én ehhez a témához! :) :)
2011. júl. 19. 11:29
 10/11 A kérdező kommentje:
A benzin a lehető legjobb. Mivel nemigen tudok szerelni, ezért legalább azt megpróbálom jól csinálni, ami a megfelelő működéshez kell. Szóval a benzin oké.
2011. júl. 19. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!