Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek az Új...

Mi a véleményetek az Új benzines turbós motorokról?

Figyelt kérdés

A használtautón néztem, hogy egyre több a benzines turbós autó. Meglepően kis motorral.

Pl. a Volkswagen-nek jött ki az új TSI motor a legkisebb 1.2-es és 105 lóerős. Az 1.4-es pedig 122 lóerős. A az új Fiat Bravo is van turbós annak a pontos megnevezése T-Jet.

Ezekbe általában már 6 sebességes a váltó. Van valakinek valami tapasztalat? Mennyire megbízhatóak, fogyasztás stb?


2011. júl. 17. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyedül a VW-nek sikerült még jó kis turbós motort csinálnia, az valóban keveset eszik (és jó hosszú a váltó áttételezése).

Én sajnos még csak az Opel 1.4-esét vezettem, 140 lóerővel, nagyon szépen megy, tetszett, csak kár, hogy mellé legalább 8-10 litert eszik, és kicsit hangos. Szép hangja van, de meg lehetne unni hosszú távon a zajt.

A többit majd kipróbálom, ha lesz rá időm, és visszajövök, megírom. :D

Különben kíváncsi lennék, hogy a japánok hogy csinálnának meg egy ilyen motort, biztosan magasan vernék a VW-t is, de ők sajnos más irányba terveznek.

2011. júl. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én arra leszek kiváncsi, hogy 10 év múlva, menyni ilyen motorral felszerelt kocsik fognak rohangálni az utakon. Szét lesznek pörgetve, nem csoda ha hangos. Főleg úgy, hogy motorgyárba dolgozom és tudom milyen blokkokat is elengednek:D
2011. júl. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy ismerősömnek turbós bravoja van és meg van vele elégedve.

Akkora turbó van rajta mint az öklöm :DD (vagy kisebb )

A fogyasztást majd megkérdezem,de nem panaszkodott rá úgy hogy olyan rossz nem lehet.

Nekem ezek jobban bejönnek mint a turbo dieselek

2011. júl. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is azért kérdeztem hogy beváltak-e mert mindenhol azt lehet hallani, hogy ha a turbó elbaszódik egy diesel-es kocsiba akkor az ember a gatyáját rákölti. Vajon ez vonatkozik a benzines turbóra is?
2011. júl. 17. 14:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha ész nélkül közlekedsz, természetesen igen. A turbó érzékeny szerkezet, tudni kell, hogy bánj vele.
2011. júl. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen vigyázni kell rá,ha meghajtod ne állítsd le hirtelen hanem kicsit hűtsd vissza,vagy hidegen ne pörgesd,(bár ez a szívó motorokra is érvényes szerintem)és fontos a jó minőségű olaj (nemcsak ezekbe ).
2011. júl. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!