Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rosszul felszerelt hőgomba...

Rosszul felszerelt hőgomba okozhatja a hengefejtömítés halálát?

Figyelt kérdés
2011. júl. 11. 20:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hát persze, araszolós forgalomban tulajdonképpen hűtés nélkül marad a motor, felforr a víz, de te ezt nem tudod (nem figyeled), aztán baj is lehet. Persze mástól is átéghet a tömítés.
2011. júl. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igy utolag ugy nez ki, hogy átégett a hengerfej. Elozo honapban volt cserelve a hőgomba. Szerinted mivel lehet bizonyitani, hogy az volt a hibas?
2011. júl. 11. 20:52
 3/15 anonim ***** válasza:
Te figyelj, ha rossz volt a hőgomba és az okozta, akkor más hibákat is észre kellett volna venned! Hideg-meleg indítás. Erőtlen. stb...
2011. júl. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Semmi ilyet nem tapasztaltam, talán egyszer-kétszer furcsan remegett az auto alapjaraton annyi volt.
2011. júl. 11. 20:59
 5/15 anonim ***** válasza:

Egy plátói kérdés:hogy lehet 1 hőgombát rosszul szerelni?

Menet rögziti tehát betekred. Az elektromos csatlakozót általában 1 féleképpen dughatod össze.A két vezetékes sarusnál szintén mindegy. Hol a hiba?

2011. júl. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

20:52 kérdezőnek:

Az is ott van, hogy más is okozhatja!

1. Minden autóban van hőmérő, fontos információt ad, ha rossz a gomba, azt igen hamar észre lehet venni, nálam, ha egy mutató szélességgel túlmegy a függőlegesen, indul a ventillátor, pedig messze vagyok még a pirostól. (Más kérdés, hogy a dudával van egy biztosítékon, úgyhogy ha nem szól a dudám, tuti nem fog menni a ventillátor se.)

2. Hiába kapcsol szándéka szerint a hőgomba, ha megszorult a ventillátor, ha elkoptak a keféi, ha szakadt egy vezeték, ha szakadt a tekercs.. soroljam?

És még mindig lehet más is, amitől "elfárad" a hengerfejpakolás.

2011. júl. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

ma 20:58-as vagyok.

Akkor nem feltétlen a hőgomba okozta a hibát. Szerintem inkább a termosztát ment tönkre és egyáltalán nem nyitott, tehát a víz nem jutott el a hűtőbe és szépen felforrt. Bővebben letudnád írni miket tapasztaltál?

2011. júl. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Percről percre elkezdett rángatni az autó, menet közben lecsökkent az ereje es feher fust jött ki a kipufogon. Leallitottam utana pedig megprobaltam meg1x beinditani de csak 2-3xa sikerult. Megneztem a vizemet elfolyt az egész illetve amikor utana ontott a szerelo, hogy toljam be a garazsba akkor az a mennyisegu folyadek megmaradt a tartalyban szoval nem folyt el.
2011. júl. 11. 21:42
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen mikor lecsavartam a kupakot a hutofolyadek tartalyról akkor jott a goz. Annyit hozza kell tenni, hogy vadiuj huto volt benne illetve hőgomba elozo honapba raktak őket be
2011. júl. 11. 21:46
 10/15 anonim ***** válasza:

Szintén ma 20:58-as!


Én nem a hűtőt írtam, hanem a termosztátot. A leírtak alapján egyre valószínűbbnek tartom, hogy az okozta. A víz nem jutott el a hűtőbe csak a "kis vízkörben" keringett és felforrt. Azt írod, hogy fehér volt a kipufogó füst, tehát a hengerbe is került víz.

2011. júl. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!