Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelent? Ásványiolaj,...

Mit jelent? Ásványiolaj, félszintetikus, szintetikus?

Figyelt kérdés
Melyik kell egy 5 éves autóba utántölteni?
2011. júl. 11. 13:47
 1/5 A kérdező kommentje:

SENKI NEM TUDJA :))) ??? OMG!

Mindenki akkora tanár úr itt hogy azt gondoltam 5 perc alatt megírjátok.... :))) bakker....

2011. júl. 11. 21:46
 2/5 anonim ***** válasza:
Az ötéves autóba a gyári előírások szerinti motorolaj kell. (pl. SAE 10W-40, ACEA:..., API:...) Ezt az előírt teljesítményszintet (átlagos típusnál) a félszintetikus olajok is tudhatják, de a komolyabb minőséget a szintetikus olajok képviselik, amelyek szélsőséges körülmények között is képesek a motor kenésére. Az ásványi olaj a mai autóknál szóba sem jöhet, az már egy letűnt kor.
2011. júl. 12. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.Az én szerelőm pedig azt mondta hogy ásványi vagy félszintetikust töltsek rá...

Akkor most mi az igazság?

Pénz nem számít mert most 1 liter olaj nem fog a földhöz vágni.

Akkor vegyek 10 w 40 full synteticet?

2011. júl. 12. 17:17
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy biztos, az autót adott típusba való (a gépkönyvben meghatározott teljesítményszintű) motorolajjal kell üzemeltetni. Feltételezem, hogy a legutóbbi olajcserénél is ilyet raktak az autóba. Az elfogyott olaj utántöltésekor a legjobb ha pontosan azzal a termékkel pótolod, mint ami éppen benne van!(Én mindig előveszem a legutóbbi olajcsere számláját és már tudom is milyet vegyek.)
2011. júl. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ok köszi.Majd akkor felhívom a szervízt ahol az előző tulaj csináltatta az olajcserét hogy milyen olajat használtk.A gépkönyvben csak annyi van hogy 10w 40 a típusáról vagy arról hogy szintetikus vagy félszintetikus nem esik szó.
2011. júl. 25. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!