Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek gagyi egy Simson,...

Szerintetek gagyi egy Simson, első motornak?

Figyelt kérdés

Most készülök letenni a jogsit. Nem szeretnék egyből egy drága motorral kezdeni. Ezért gondoltam, hogy veszek egy Simsont, és ha már belejöttem váltok. :)


L/19


2011. jún. 23. 16:18
 1/10 anonim válasza:
szerintem jó motor, de nehezebb beindítani mint egy másik fajta motort.. (órákig,de akár napokig is ellehet vele szórakozni)
2011. jún. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nem semmi csaj vagy és motorozni akarsz, hű de szekszi XD.

Jó első motornak, habár mielőtt megvennéd próbáld ki mert berúgni nem könnyű sztem, átalakítani meg macerás, lehet jobb lenne robogó elsőnek.

21f

2011. jún. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló, Te most ironikus vagy? :P :S Kicsit úgy jött le.

Amúgy köszi a válaszokat! :)

2011. jún. 23. 16:35
 4/10 anonim ***** válasza:
Én 38 éves vagyok, úgyhogy van tapasztalatom a simsonok terén, mivel amikor 14 éves voltam akkor volt igazán ennek a mocinak a fénykora.Szerintem nem bánod meg ha ezzel kezded a motorozást.Én anno átalakítottam az enyémet elég rendesen.Aaz a jó ezekben hogy lehet őket alakítgatni, szerelgetni, és nem kerül sokba az alkatrész.(a mai robogókhoz képest)Az tény, hogy egy mostani robogó jobban néz ki, de megtanulni motorozni, lezúzni, borulni stb.. ez tökéletes.
2011. jún. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon hamar ki fogod nőni, főleg ha magas vagy és van már egy ideje autóra jogsid (ez utóbbi azért, mert megszoktad a sebességet).

A váltást és a motor kezelését jól meg lehet szokni rajta, nekem is pihen idehaza egy használaton kívüli 51-es, de ha van pénzed jogsira és kicsit vissza tudod fogni magadat az első htekben-hónapokban, akkor ennyi erővel vehetsz 125-ös vagy 150-es MZ-t is. Ugyanaz a technika, csak rendszámmal. Többe kerül, de többet is "ad".

2011. jún. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem. Nekem is az volt elsőnek :) Szerettem. Az alapokat megtanulni ( váltás...ilyesmik) arra jó. + ha neked tetszik akkor kit érdekel más mit mond? Én most rakom Ak-ra hétfőn volt sikeres kresz vizsgám szegeden (hála) ;)


ja és 21f... miért nehéz berúgni? erősen kell nyomni vagy csak a technikáját nemtudod? ( szivató ráhúz, 2-3 rugás,sivató vissza, gyujtást neki, rugod oszt cső :D)van itthon még egy Komar azhoz több erő kell lenyomni a berugókart :S :D


18f :)

2011. jún. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jó az, bár egy MZ szerintem is jobb lenne, talán jobban észrevennének az utakon, meg szerintem kényelmesebb is. Sőt egy jó Simson áráért talán MZ-t is kapsz, de ha kicsi vagy, akkor Simson is bőven jó. :) (Mindkettőn jól megtudsz tanulni motorozni.)
2011. jún. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

2 . válaszoló vagyok, nem vagyok ironikus nehogy félre értsd.

Azt hogy nehéz berúgni onnét vettem hogy a csajom ki akarta próbálni és hát vagy neki nem ment könnyen vagy erő kell hozzá nagyobb, mert én megszokásból rárúgok és indul, de akkor nem így volt :P.

Vagy csak azért mert ő inkább pláza cica alkat, és nem vette komolyan :P

2011. jún. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem megfelel : ) én most 125köbös motrot szeretnék, tavaly kaptam a robogomat, azt nyustoltem 1 evig, most meg 1 Simson-on gyakorlom a váltást,meg hajtást, ugyanaz kb, csak hogy váltani kell : ) nem nagy cucc, akár ki is hagyhatod a simsont, vehetsz 1 robogot, kb ugyanugy kell vezetni, valtani nemigen kell, de valtani szerintem gyors megtanulsz majd a kesobbiekben is , 125kobos motron : )
2011. júl. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#6-os: Simsonra nem kell gyújtást ráadni, csak szivató és rúgni kell. Mert az enyémen nem kell kapcsolni gyújtást.
2016. nov. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!