Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat Grande puntoba 1.4 T-jet...

Fiat Grande puntoba 1.4 T-jet sport-ba érdemes beszerelni hks ssqv lefújó szelepet? (lent)

Figyelt kérdés
arra lennék kíváncsi, hogy azon kívül hogy a turbó élettartamát növeli egy szelep érdemes-e beszerelni egy ilyen szelepet az autóba? generál akkora nyomást az alap turbó hogy egy ilyen húzó típusú(pull-type) lefújószelepet működtessen? van-e valami veszélye?
2011. jún. 23. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Imádom a hangját. Annál jobb nincs mikor váltásnál hallom ahogy szisszen egy nagyot és pakolom a következő fokozatot. Szerintem egy 1.4-es motorba nem érdemes belerakni. Annyiból jó hogy kiküszöböli a turbójuk keletkezését azáltal hogy a levegő lefúvásakor kiegyenlítődik a nyomás. Nemtudom ezt utólag mennyibe kerül beszerelni, de sokat nem fog dobni a teljesítményen. Viszont a vezetési élményen annál inkább. De előtte legalább egy sportpufit ráraknék a helyedben, mert az úgy elég durcán venné ki magát hogy jössz nagy lendülettel semmi hang nélkül és egyszer csak "odaprüszkölsz" egyet. Bár szerintem akkorát nem szólna mint egy gyárilag beszerelt 200-300 lóerős autóban mivel nincs benne akkora turbónyomás, szóval lehet hogy csak egy halk szisszenés jelentkezne. De nem szeretnék hülyeségeket írni, ezért célszerűbb lenne megkérdezned egy ebben jártas személyt mielőtt berakod szerintem.
2011. jún. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Sportpufi már van, most sikerült beszereznem ezt a 2008 as 120 lovas gyári csodát. :) úgyhogy máris megy bele szelep : D
2011. júl. 6. 22:31
 3/4 anonim ***** válasza:
ennyi .. nem kell itt tökölni :D
2011. júl. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Érdeklődnék hogy mennyit eszik a kocsi vegyesbe, mert én is egy 1.4 T-jetes kocsi vásárlása elött állok, de még nem tudtam el dönteni hogy, 120 vagy 150 lovasat vegyek, ha nincs nagy külömbség a fogyasztásba, akkor természetesen a 150 lovast veszem, (csak annyi a külömbség hogy én Bravat akarok venni).
2013. júl. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!