Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adalékanyaggal hosszabbíthatok?

Adalékanyaggal hosszabbíthatok?

Figyelt kérdés
Van egy Piaggio Typhoon 2 ütemű levegős 50-es robogóm, aminek a motorjából, biza furcsa csörgő hangok jelzik, hogy lassan komolyan bele kell nyúlni a pénztárcába. Viszont hallottam, hogy vannak adalékanyagok amik (ha nem is évekkel) pár hónappal is ki tudják nyújtani a motor élettartamát. Melyek ezek az anyagok, és mibe milyen arányba lenne érdemes önteni?
2011. jún. 20. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:

igen vannak ilyen adalék anyagok amiknek az a feladata h ne súrlodjanak a kopó alkatrészek.

példát sajna nem tudok rá

2011. jún. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A kopott, jelentősen a névleges méret alá "fogyott" alkatrészekkel nincs mit kezdeni. Az adalékanyagok nem képesek felhizlalni a csapágyakat, illesztéseket, a csörömpölést pedig ez okozza. Ezeket úgy érdemes használni, hogy a felújított, jó állapotú motor kenőolajába kezded el keverni őket. Ekkor képesek olyan változásokat létrehozni a felületen, amelyek eredményeként a motor lassabban kopik, így lesz hosszabb az élettartama. A már tönkrement, csörömpölő erőforrással viszont ezek sem tudnak mit kezdeni.

(természetesen az adalékanyagok jótékony hatása még mindig nem teljes mértékben bizonyított tény, főleg nem a modern, nikazilos hengerek és mindenféleképpen edzett motoralkatrészek világában)

2011. jún. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát igen... valahogy sejtettem, hogy ami elfogyott vas belőle azt semmi mással nem tudom pótolni. De sebaj, gyűjtögetek egy kicsit, csak addig húzza ki, és utána kicserélem a belét.
2011. jún. 22. 18:20

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!