Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault twingo - mi baja lehet?

Renault twingo - mi baja lehet?

Figyelt kérdés
94-es twingo. 4 napja vettük. miskolcról jöttünk vele haza budapestre. semmi baja nem volt (láthatólag). másnap még indult, utána aznap este már nem. bebikáztuk, indult. vettünk új aksit, hátha az a baja. azt is egy este alatt lemerítette. megnéztük a biztosítékokat, mindent és nem tudjuk h mi a baja. szerelőhöz majd csak hétfőn tudjuk vinni. van valakinek ötlete h miért meríti le csontra az aksit? csinált már vkinek a kocsija ilyet? vajon mi a baja? önindító? generátor?
2011. jún. 18. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha generátor lenne rossza akkor azt jelezné a műszerfalon egy kis akksival, hogy alacsony akku feszültség. De ez akkor is világít amikor gyújtásra rakod. H anem villágít akkor direkt kikötötték, mert rossz a generátor. Vagy még esetleg zárlat is lehet de az füstel járna.
2011. jún. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt szerintem csak kiméregetni lehetne, hogy hol is a hiba. Ha áll a kocsi úgy hogy nincs bekapcsolva elméletileg semmi, akkor lehet szerencséd és észreveheted ha valami mondjuk melegszik, de nagyobb az esélye hogy keresgélni kell majd egy darabig műszerrel.

Ha tippelnem kellene, akkor azt mondanám hogy a rádió vagy hangrendszer.

2011. jún. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bizony van egy rejtett(tolvaj)fogyasztód,ami állandóan szívja az aksit,,... ezt egy autóvillamoságis-nak ki kell tudnia mérnie. Látatlanban ezt így nem lehet megmondani 100%ra mert sok fogyasztó van egy kocsiban.

Amúgy a Bíztosíték kiemelésekor szikrázik az "áramtolvaj" kütyű,így elvileg megtalálható .

Addig is leállítás után, húzd le az egyik akkusarut,és indulni fog reggel az autó.

2011. jún. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valahol zárlatos valami. Azt azért jó lenne tudni, hogy mi az, mert elég nagy probléma is tud belőle lenni.
2011. jún. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia!


Nekem is 94-es a twingom!

Ugyanez volt a baja!

Nyugi semmi vész :)


Leírom mi volt:

Először megnéztek rajta mindent, megállapították, hogy nem tölt a generátor.

Lehúztak rólam 40ezer pénzt a renault szervízben, felújították.

Cseréltem aksit, az is több volt, mint 10ezer.

Aztán megint leállt.

Lemerült az aksim.

Ékszíj is rendben volt, de azért azt is kicseréltettem.

Jah, a bendixet is kicserélték :)

nem tudom jól írtam-e :S


Szóval téboly volt az egész


Na végül elvittem másik helyre, nem lehúzós, (ex pasim)

És valami vezetéket meg sarut cserélt ki nekem, meg feltöltötte az aksimat! Potom összegért.


Azóta minden oksi :) másfél éve.

Ha Pest környéki vagy, szívesen segítek

2011. jún. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
szia ne haragudj hogy zavarlak de látok egy 2011 es be jegyzést amikor a renault twingodnak volt baja.és valami kábellel meg oldotátok a problémát most nekem van kis gondom tudnál segiteni?
2018. aug. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!