Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Diesel autóba benzint tankolta...

Diesel autóba benzint tankoltam és meg nőtt a fogyasztás. MI leht a baj?

Figyelt kérdés
Egy 50 l körüli tankba, 7-7,5 litert benzint tankoltam, be se indítottam hanem azon percen telenyomtuk gázolajjal. Aztán következő tankolásoknál adalék anyagokat is öntöttünk bele de, az 5-6 literes átlag fogyasztás helyett, most 13-14 litert fogyaszt. Még nem tért észhez az elektronika vagy tönkre ment benne valami ? Válaszokat köszi.
2011. jún. 17. 19:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%

Hát gratulálni tudok hozzá!

Ismerősöm benzines autójába tankolt a kutas véletlenül gázolajat és a járgány ott helyben meg is adta magát annak rendje és módja szerint.


Teljes "átmosatást" kellett végezni a kocsi üzemanyagtankjába/motorjában, ami végül majdnem egy milcsibe került. (sorra adódtak ugyanis a problémák egymás után dugattyú beégett, henger szét durrant stb.)


Úgyhogy én a te helyedben még örülnék is neki, hogy gurul az autó.

2011. jún. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67% Mekkora kamugép... Beszarok... Szétdurrant a dugó :D Szakadok...
2011. jún. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én az elektronikára tippelnék. Jó hogy mindent érzékelnek ezek az új dízelek, csak kicsit érzékenyek.

Egyébként ha konkrét megoldást vársz valakitől, akkor jobb lenne leírnod a típust/évjáratot/motortípust is.

2011. jún. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ettől a 15%-nyi benzintől nem valószínű, hogy bármi baja lett.

Sokan télen szándékosan tesznek bele 10% benzint dermedésgátlóként.

2011. jún. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
De várjál nem is a dugó durrant szét, hanem a henger! Ez kész. Hallod, az ilyenek minek írnak ide?
2011. jún. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
szétbasztad a motorját, persze hogy sokot fogyaszt, csoda hogy még megy
2011. jún. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
de minek és milyen adalékszarságokat öntöttél bele?? hülye vagy te???
2011. jún. 17. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
de ha nem keveredett lerhet hpgy az elején szinte tsizta benzint kapott
2011. jún. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Diselbe gázolajat + egy minimális benzint töltesz az még télen elmegy, mert ugye nem dermed meg a gázolaj de hangsúlyozom TÉLEN, de hogy még adalékot is töltesz bele....


De komolyan, most mit vársz, 3 féle folyadékot nyomtál bele a tankba. Szerintem sürgősen vidd el szerelőhöz, mert ha még egy ideig így járkálsz vele akkor ez a hatalmas nagy fogyasztás lesz a legkisebb gondod.

2011. jún. 18. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az adalék anyag utánna lett bele öntve h kijártunk egy tankot és megint tele nyomtuk gázolajjal. nem tudom miylen adalék anyag volt fater vette bele.
2011. jún. 18. 02:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!