Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az amerikaiak (motorépítős...

Az amerikaiak (motorépítős sorozatokban látni) miért bordásszíjjal viszik át a hajtást a motorról a váltóra?

Figyelt kérdés
2011. jún. 16. 16:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz? Hogy miért nem láncot?

Azt nem tudom.. :)

Szerintem prózai a válasz, amelyik motorgyártóval szerződésük van, azok ilyen típust nyomatnak.

2011. jún. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
mert a lánc jóval erősebb és azokhoz a gépekhez amiket a OCC-ben látsz bőven elég a szíj is. nembiztos hogy azok se gyengék de nem száguldozásra tervezték őket.
2011. jún. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha a lánc bekapja a lobogó gatyaszárad???
2011. jún. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
mert igénytelen,olajtalan,halk
2011. jún. 16. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az utolsónak igaza van. Ha szíjat használnak akkor tudnak nyitott primert csinálni, ami esztétikai szempontokat szolgál. Mellesleg egy ilyen szíj nagyságrendekkel tartósabb mint egy lánc. Szóval aki azt mondja hogy "azért van ott szíj mert gyenge a motor és nem kell oda lánc" az rosszul van informálva. Egy primerlánc soha nem fog annyit elmenni mint egy ilyen szíj.
2011. jún. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor pl. a sportmotorokat mért lánccal szerelik, ha az gyengébb? Tudom, hogy van 1-2 kivétel (pl. a Buell), de a Japánok, Olaszok lánccal szerelik őket. mért?
2011. jún. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

utolsó előtti keveri az erőt a strapabírósággal

így már érthető?

2011. jún. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!