Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan adnátok el a motorotokat?

Hogyan adnátok el a motorotokat?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, milyen feltételel adjam oda próbaútra?Kérjem el a vételárat(Kb 900 000Ft), vagy csak bizonyos százalékát, kocsikulcsát-papírjait?Tudom nem egyedül kell eladni és azt is hogy az igazolványával nem megyek semmire.A lényeg, hogyha elesik, lelép vele, az anyagi kár megtérüljön.Válaszotokat előre is köszönöm.
2011. jún. 14. 16:44
 1/7 anonim ***** válasza:

50 es vagy nagymotor?

ha nagymotor akkor maradjon nálad a forgalmi meg a papirok!

Ha meg lezuzza és variál akkor meg kell csapkodni :D

Szerintem nem valószinű hogy egyedül megy motort venni.

2011. jún. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Személyit elkéred lefotózod és ennyi vagy leírod az adatait egy papírra ha nem akarja akkor ne is add oda a motort próba útra, a motor papírjait se add oda neki, és mond meg hogy a környéken motorozzon plusz cseréljetek telefon számot ha elkapja a rendőr akkor utána mehessél. És persze kérd el a pénz felét legalább.
2011. jún. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Példa igaz osztrákiából: vettünk egy gépet magán személytől. A próba út úgy nézett ki, hogy a tulaj vitte a vevőt egy kőrre, lényegében arra amerre akarta. A menet végén meg meglehetett sok minden állapítani a motorból nem kellett külön személyes köröket menni, senkinek nem kellet recegni, hogy a motor vissza jön e, egybe lesz e illetve mint vevő ismeretlen motorral zúgok e vagy sem. Szerintem maradj egy hasonló megoldásnál mint eladó.

Nem hiszem, hogy másképp fog menni egy ismeretlen alatt a gép mint a tulaj alatt aki ismeri. Vagy éppen másképp zörög, stb.

2011. jún. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem kérd el a motor árának a 10%-át és ahogy az előttem szóló mondta ne add oda a motor papírjait amíg rá nem bólint az üzletre.

Esetleg még a személyiét is elkérheted ha biztosra akarsz menni.

2011. jún. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Egyébként nagymotor(98-as Vmax), és elég nagy rutint igényel ha nem vagy hozzászokva.
2011. jún. 15. 08:44
 6/7 anonim ***** válasza:

egy vmaxon mi igényelhet rutint?

nem kötözködésképp, csak érdekel

2011. jún. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

És ha az eladó visz próbakörre, hogy tesztelem le a sebességváltót, meg pár dolgot ami engem érdekelne?


Kérd el a vételár felét. Ha komoly a vevő a pénz már úgy is meg van neki a motorra.

2011. jún. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!