Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 50 kobcentis 4 utemu...

Egy 50 kobcentis 4 utemu robogonal hogyan kell beallitani a gyujtast?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy be szeretnenk allitani a gyujtast meg is van hol kell de hogyan azt az allitot kell jobra forgatni es balra es igy allitodik, de azt szeretnem hogy pontosan amikor kell akkor adja a szikrat es menjen jol ezt honnan tudom mikor adja a legpontosabban?
2009. márc. 21. 10:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Gondolom, alapelőgyújtást szeretnél állítani. Ehhez kell egy olyan berendezés, ami jelzi, ha szikrát ad a gyújtórendszer. Megszakítós gyújtásnál ez megoldható próbalámpával vagy csipogóval, elektronikusnál, ha jól tudom, egyiket sem szabad használni (hogy helyette mit, arról majd egy nálam okosabb ember felvilágosít, mert én csak megszakítós motorokkal találkozom). A beállítást úgy kell elvégezni, hogy megkeresed a gyári alapelőgyújtásnak megfelelő főtengely-szöghelyzetet. Ez megoldható a gyertyafuratba tekert indikátorórával (középgyertyás hengerfej esetén) vagy a gyújtás forgórészén található gyári jelöléssel (általában két bemarás szokott lenni, egy az álló- egy a forgórészen, ezeknek kell egybeesniük). Ha ez megvan, akkor a gyújtás állórészét kell addig forgatni, hogy éppen azon a ponton kezdjen megszakítani. Mindeközben arra kell vigyázni, hogy a főtengely ne forduljon el, mert akkor kezdheted elölről. Mindaz, amit leírtam, általános érvényű, tehát lehet, hogy neked egészen másképp kell majd beállítani (van, ahol a forgórészt kell elforgatni). A gépkönyv vagy egy szerelési kézikönyv sokat segíthet.
2009. márc. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kosszonom :)
2009. márc. 22. 16:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!