Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol lehet tiszta kerozint...

Hol lehet tiszta kerozint beszerezni és mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 18:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ja és

"Mesélte, hogy az egyik nagy lerakóhelyen éppen átszivattyúztak egy "kis" (több százezer liter) prémium 95-öst az egyik tározóból a másikba aminek az alján még ott volt a gázolaj, aztán fogtak kb 1 deci adalékot és azt öntötték hozzá"

Ha állítólag így bánnak a prémium benzinnel akkor gondolj bele hogy a diszkont kút-nak szánt 95-tel ( Mert diszkont kút csak olyat kap amit a sima kút nem vesz meg mert olyan minőségű) mit művelhetnek a tározóban.

2011. jún. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Városi legenda...pff. Ha akarod elhiszed ha nem nem. Én is tankoltam már prémiumot de semmi hatása nem volt. Nem gyártanak már olyan autót amihez 98-ast ajánlanak, de amihez 98-ast ajánl a gyártó abba nyilván nem 95 prémiumot fogsz rakni, hanem 100-ast. De ha 95-össel megy az autód fölösleges 100-ast tankolni, mert csak a nagyobb teljesítményű vagy sportautók tudják kihasználni a magasabb oktánt.
2011. jún. 11. 19:19
 13/15 anonim ***** válasza:

Konkrétan egy 1.4 TSI nem annyira sportkocsi, mégis inkább a jobb benzint igényli.


Nekem is turbós benzinesem van (nem VW csoport, de ez lényegtelen), a 95-ös és a 95-ös prémium között annyi a különbség hogy utóbbival 5-10%-kal kevesebbet fogyasztok százon. Lehet hogy erősebb is, bár ez ekkora motornál nem sokat számít, nem nagyon venni észre.


Na most az igazi különbség a normál 95-ös és a 98+ prémium között van, literben mérhető a fogyasztáskülönbség. Ennél a motornál gyakorlatilag amit az olcsóbb benzinen nyernék, azt lényegileg elveszíteném a rosszabb fogyasztáson.


Akkor már inkább tankolom a drágábbat, és kicsit tovább megyek egy tank benzinnel. Talán még a motornak is jobb.

2011. jún. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 pitchman válasza:
Hát én nem tudom. Sokszor tankoltam az OMW kútoton több adalékosat meg 100-ast is. Ha nem a normál 95-ös benzin ment az autóba sokkal jobban kipörgött, viszont a fogyasztás is nőtt. Én azt mondom , ha versenyezni akarsz akkor ok a premium, de normál használat mellett felesleges. Többet ér a napi használatban a megfelelő olajcsere stb, nem dugul el a motor és nem kell rövid időn belül újra gyűrűzni. Ma már mindent benzin fajta tartalmaz etanolt és egyéb teljesítmény javító adalékod de én azt érzem minél inkább premium annál inkább többet fogyaszt persze plusz erő leadás mellett.
2019. szept. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ez fura, mert én is nemrég váltottam omv95-ről omv100-ra, de nálam a jobb menetdinamika mellett, amennyiben normálisan haladtam, csökkent a fogyasztásom. Eddig nemigen ment 5,8 l/100km alá az országúti átlagom, most meg 5,2 lett az új beállt érték... Tehát igyekeztem úgy menni, hogy a gyorsulások mértéke a korábbiakhoz hasonló legyen. Tehát csak azért nem kezdtem el vele hamarabb elérni a kívánt tempókat akár városban akár kinn, csak mert kicsit vehemensebb is tud lenni. VW 1.2-es benzin, 12 szelep, 64 ló, AZQ kódú motor.
2019. okt. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!