Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol lehet tiszta kerozint...

Hol lehet tiszta kerozint beszerezni és mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 18:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem látogass el egy modellező boltba.Ugyanis vannak gázturbinás repülő modellek is.Ezekben valószínűleg szintén kerozin üzemel.Van rokonom,aki repül.Annyit tudok,hogy nagyon drága.

Haaa autóba akarod önteni,akkor sokat fizetnél azért,hogy tönkretedd.Ráadásul nem is menne sokkal gyorsabban,csak szétolvadna a blokk.

2011. jún. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Autóba akarom önteni, de nem sokat. Teli tankhoz (50L) max 1 decit, ugyanis az injektortisztító adalékok fő összetevője a kerozin, a többi csak sallang. Igaz vehetnék benzinkúton prémium üzemanyagot, de valószínűleg semmit nem kapnék a pénzemért.
2011. jún. 8. 19:14
 3/15 anonim ***** válasza:
Már miért ne kapnál?
2011. jún. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Akár ki is mehetsz bármelyik reptérre, illetve oda ahol árulnak kerozint. Ahol én dolgozom van, nem olcsó, de még mindig az AVGAS (repbenzin) ára alatt van.

Sajnos nem tudom mennyi a minimális mennyiség (de ez gondolom a kútfejtől is függ) és pontosan mennyibe fáj, régen néztem.

2011. jún. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Inkább vegyél valamilyen prémium benzint, sokkal jobban megy majd tőle a kocsi és kevesebbet is fog enni.

Eleinte én se hittem benne, de egyszer kipróbáltam és azóta mindig olyat tankolok, nagyon érezhető a különbség pl az Auchan kutas benzin meg a 95-ös V-Power között, a 100-as ról nem is beszélve, néha a drágább az olcsóbb, a drága benzint talán nem vizezik és jobbfajta adalékok vannak benne, így lehet hogy a motornak is jobbat tesz mint a diszkontkutas vizezett, etanolozott drága lötty.

2011. jún. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Azért van olyan kocsi hogy kár bele a prémium. Ez ugye attól függ.
2011. jún. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Kerozin kólával a legjobb pia és nem csak az injektoroknak - mondta egy idős repülőgépmérnök ismerősöm.

:P

2011. jún. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A prémium üzemanyagok "tartalmaznak" injektor tisztító adalékot nyilván. Ha nem biztos forrásból tudnám hogy ez mit jelent valószínűleg el is hinném. Az egyik ismerősöm üzemanyagot szállít. Mesélte, hogy az egyik nagy lerakóhelyen éppen átszivattyúztak egy "kis" (több százezer liter) prémium 95-öst az egyik tározóból a másikba aminek az alján még ott volt a gázolaj, aztán fogtak kb 1 deci adalékot és azt öntötték hozzá. Gondolhatod mennyi jut 1 literre. Több benzinkutas ismerősöm is van, és egyik se ajánlja a prémiumot. A prémium üzemanyag csak placebo, mivel azt mondják, te elhiszed.
2011. jún. 9. 20:59
 9/15 anonim ***** válasza:
És amelyik motorhoz az ajánlott oktánszám 98? Ott is placebo?
2011. jún. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Akár hiszed akár nem a prémium benzintől jobban megy a kocsi és kevesebbet is eszik, persze nem Lada meg 1-2-es Golf szintem , hanem egy normális 5-6 évnél fiatalabb autóban.

Városi legendák meg mindig voltak és lesznek is.

Akinek nem inge ne vegye magára!

2011. jún. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!