Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ér valamit a napsugárzás, és...

Ér valamit a napsugárzás, és a meleg ellen a fólia?

Figyelt kérdés

Ha teszek fóliát az ablakra, ami sok autón van ami kívülről fekete, nem látni be, belülről kilátni, akkor majd jobb lesz nyáron az utazás?

Kevésbé melegíti fel a kocsit, ha napon hagyom?


2011. jún. 7. 13:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Pontosan. Kevésbé melegszik fel, és utazás közben a tűző nap nem égeti pl a karodat. (ami klíma mellett is elég rosz tud lenni)
2011. jún. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 eNerdzsy ***** válasza:

UV szűrőset keress és érdeklődd meg, hogy nem kell e engedélyeztetni?


Volt már, hogy ilyesmi miatt büntettek.

2011. jún. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Silas válasza:

Csak a hátsó ajtókon levő ablakokra, az ezt követőkre és a hátsó szélvédőre lehet fóliáztatni. Első ajtókon szigorúan tilos. Ha rendőr +látja -> új műszaki vizsga cca.20ropi.

Egy korrekt beszerelő műhely műbizonylatot is ad róla.

Nekem 25ropiért csinálták a C5-öst, mert a gyerkőcök hátul nagyon szenvedtek a hőtől.

Érdemes infra ellen is hatékony fóliát választani (napfény melege). Az üveg ablak amúgy is jobb esetben eleve színezett és eleve UV blokkoló.

Viszont számolj azzal, hogy a hőt is jobban tartja belül a fóliázás.

Vagyis alapos szellőztetés letekert ablakokkal indulás előtt. (nyáron klíma intenzív járatása mellett)

Így sikerül elérni kb. a külső - környezeti - hőmérsékletet és me fősz meg az autóba ülés pillanatában.

Legjobb az automata klíma, azt nem kell folyamatosan "bütykölni", lehűt magától a beállítottra nagyon hamar.

2011. jún. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A napon hagyott kocsinál mennyit számít?

Nem lesz 60 csak 58 vagy 60 helyett akár 40?

2011. jún. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Silas válasza:
A napon hagyott autó szvsz. 1formán melegszik. Menet közben hasznos, mert a bent ülők nem "pirulnak" úgy a napon, mint nélküle.
2011. jún. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
de a két első ülésre is rakathatsz hővédő fóliát de csak teljesen átlátszót, hátra bármilyen sötétet lehet. Nekünk lumar fólia van a kocsin, műbizonylattal együtt körbe a szélvédő kivételével 33 ezerért csinálták. Ég és föld a különbség
2011. jún. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
UV szűrős dolgot én sem értem.
2011. jún. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A komolyabb (pl skyfol) fóliák el vannak látva uv védelemmel (mint a napszemüvegek) és hőtaszító hatásuk is van. Az olcsó fóliákkal nem érdemes foglalkozni illetve az első üvegeket is le lehet fóliázni egy halványabb fóliával (ennek is megvannak az előbb említett tulajdonságai)
2011. jún. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
igen a lumar és skyfol márkákkal érdemes csak foglalkozni. Az UV szűrőt előttem már leírták
2011. jún. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyébként a fóliát kívülre vagy belülre ragasztják? Mert ha utóbbi akkor tényleg nem értem az UV védelem jelentőségét. Ha kívülre akkor nyilván azért hogy ne tegye tönkre az UV a fóliát.
2011. jún. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!