Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik azok az alapvető dolgok,...

Mik azok az alapvető dolgok, amiket egy most vásárolt használt autón ki kell cserélni?

Figyelt kérdés

Egy 20 éves Hondáról van szó.

Megtennétek, hogy leírjátok miket kell kicserélni rajta, és ez milyen árban van?

Nem tudok most nagy összeget rákölteni, csak az alap dolgokat, a többit majd szépen fokozatosan.


2011. jún. 6. 15:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Első körben szűrők, vezérműszíj, szerintem 50 ezer alatt megúszod. A többi állapotfüggő.
2011. jún. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Fékbetétek kopottak, és a kaszni elég rozsdás. Egy helyen át is lyukadt.

Elvileg a motor, a váltó futómű nagyon jó állapotban van. Ennyit tudok egyenlőre.

2011. jún. 6. 15:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor fékbetét, talán tárcsa is, a lakatolás több tízezer is lehet. Azért azokat is nézesd át, amire azt mondják jó.
2011. jún. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha egy 20 éves Honda rozsdás, arra nem nagyon vigyáztak. Nekünk 25 éves szintén japán autónk van, de nincs rossz állapotban. Ha van időd és türelmed, inkább várj egy másikra.
2011. jún. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha rozsdás, van ahol át is lyukadt a lemez, és még a fékeket is fel kell újítani, akkor valószínű a vételárat minimum rá kell költeni.

Amit cserélni kell:

olaj,olajszűrő, légszűrőt meg kell nézni, bár nem nagy tétel, cseréld azt is.

Vezérlést is illene, amikor én vettem a kocsimat cseréltem benne a gyertyákat, és az összes többi folyadékot is, igaz fiatalabb volt és hosszú távra tervezek vele.

Motorolaj, szűrők 8ezer

vezérlés 20 körül

olcsó fékbetétekkel 10-15ből kijössz, ha a tárcsa rendbe van

A lakatolás a korrózió mértékétől függ, de pl. sárvédőívek, küszöbök cseréje munkadíjjal 40-50 ezer, ha alatta minden rendben van, és utána még jönne a fényezés, megint 40ezer.

2011. jún. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!