Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális ha alapjáraton...

Normális ha alapjáraton elindul egy 1.2 es benzines Seat Ibiza?

Figyelt kérdés
1.2 benzines motorral rendelkező 1988 as Seat ibizám lassú kuplung felemeléssel alapjáraton elindul mint egy diesel .Szinte nem is kell pörgetni .55 km es sebességnél 5 fokozatban rángatás nélkül lazán megy így elég nyomatékos de a végsebességes kevés.Az áttétel miatt lehet hogy nem kell pörgetni a kis motort ? Igaz hogy lassabb de mivel könnyedén megy alacsony fordulaton ezért a fogyasztása kevesebb lesz ? Kinek milyen tapasztalata van ezzel a típussal ?
2009. márc. 18. 17:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Azért, mielőtt még hibának vélitek, nézzétek hozzá, hogy egy injektoros kocsinál ha akármilyen terhelés hatására esik a fordulatszám (alapjáraton) akkor a léptetőmotor azonnal kis gázzal korrigál (pl felkapcsolod a világítást, elektromos ablakemelő, klíma, stb). Ezért van az, hogy ha 1-esben gáz nélkül ha finoman engedi ki a kuplungot, akkor ahogy a motor terhelődik, esik a fordulatszám és a léptetőmotor máris apró gázt ad.. és így tovább. Ezért lehetséges ez.


Karburátoros kocsiknál ilyen nem volt. Ott beállítottál egy alapjáratot és ha terheletlen volt a motor akkor azon állt a fordulatszám. Terhelésre, gázadás hiányában lefulladt. (kivéve a nyomatékos dízelek)

2009. márc. 21. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nem tudom a fordulatszámot mert a mérő óra nem müködik benne szervizkönyvet meg nemtaláltam hozzá.
2009. márc. 21. 19:44
 13/18 anonim válasza:

Seat Ibiza

Alapjárati fordulat 750+/- 50 ford/min

2009. márc. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
A legtöbb kocsiban van némi automata gáz, általában annyi ,h ne fulladjon le. Vezetni is engem így tanítottak eleinte Suzuki Swiftel, h csak a kuplungot engedtem lassan ki és elindult a kocsi a gázra rá se kellett lépni. Rutinpályán amúgyi s végig 1-esben kellett menni kivéve az intenzív fékezésnél ahol kettesbe is kapcsolhattál.
2009. márc. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Az utolsóhoz azért tegyük hozzá h 1es fokozat alapjáraton elvisz 1 autót csak maga az elinduláshoz kell nagyobb gáz de aki elég ügyes az tud játszani annyit a kuplungal h fokozatosan mozdítja az autót és néha visszanyomja a pedál, a mozgásban lévő autóra finoman rálehet engedni az 1es fokozatot gáz nélkül is....
2009. márc. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Csakhogy az 1es fokozat nem haladásra való, hanem hogy megmozdítsd az autót. Én általában nem sokkal mér rakom a 2-t.
2009. márc. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ez igaz én is azt tapasztaltam, h a legtöbb autón ( olyan sokat azért nem vezettem, de azért volt pár) az 1-es elinduláshoz kell csak ha már megy ill. lendületben van már jobban szereti a kettest.
2009. márc. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Hidegen elindul gáz nélkül mert akkor rajta van az automataszivató de mikor üzem meleg lesz akkor már kell neki a gáz is erre a napokban jöttem rá .
2009. márc. 27. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!