Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lazaság a vezetésnél. Hogyan...

Lazaság a vezetésnél. Hogyan lehet rászokni?

Figyelt kérdés

Most veszek forgalmi órákat, benne vagyunk már, és _szinte_ minden teljesen jól megy - két, egyazon tőről fakadó probléma van csak, amin viszont mindeddig nem sikerült túllépnem, pedig istenemre mondom, nagyon szeretnék, és igyekszek, de még eddig sehogy se ment: túl mereven/erősen fogom a kormányt és kapcsolok kettest (érdekes, az összes többi fokozat egytől ötig simán megy, csak a kettes problémás).


Ezzel nem tudok tehát egyelőre mit kezdeni. Van bárkinek bármi építő tippje arra, hogyan lehetne úgymond "lazítani"? Mert akárhogy is próbálkozom, hogy épp csak hozzáérek a kormányhoz/sebváltohoz, hiába érzem én úgy, hogy nem tudom már, mit lehetne még tovább lazítani, gyengédebben csinálni rajta, valójában még úgy is túl merev/erős.


Kérlek, segítsetek, mert nekem már semmi ötletem nincs. Nagyon köszönöm előre is.


2009. márc. 18. 15:04
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

21:36-os: Köszönöm a tippet, ezt ki is próbálom. :)

A magától visszaforgást viszont már az első rutinórán "felfedeztem" és használom azóta is. :) Oktatónak se volt vele különösebb baja, csak megsúgta, hogy vizsgabiztos előtt ne csináljam, mert nem mindig szeretik, plusz nagyobb sebességnél óvatosnak kell lenni vele, de ha odafigyelek rá, akkor semmi gond. Ez kétségkívül egy hasznos funkció, igen. :)

Kuplung-tövig megvan, többnyire a felengedés is stimmel, bár az néha még kicsit hektikus, de általában véve sokkal kevesebb gond van vele, mint a lazasággal. Viszont az állóval gyakorlás megint jó ötlet, köszönet. :)


22:41-es: Igen, az idő-rutinban persze bízom én is. :)

Bátorítást köszönöm, természetesen igyekszem. :)

Kormánytekerés dolgáról nekem azt mondta, hogy úgy csináljam, ahogy azt a legkezelhetőbbnek érzem - csak ha vizsga van, akkor produkáljam mindig a "10 óra 10 percet" és a váltottkezes tekerést, mivel az a hivatalos előírás, azt várják el; de amúgy úgy vezessek, ahogy a legbiztosabban tudom kezelni a kormányt. Mondjuk nekem ez a szabvány-módszer tökéletesen megfelel, de ez talán megmagyarázza azt is, hogy a te oktatódat miért zavarta annó a belülről fogás. :)

És köszönöm, hasonlókat neked is...


...és persze mindenki másnak is. :)

2009. márc. 19. 00:08
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves belülről kormányt tekerő!

Azért nem szabad úgy fogni, mert balesetveszélyes. Bármi felbukkan a kanyarban előtted (kutya macska gyerek kamion stb) nem tudsz idejében megfelelő sebességgel korrigálni.

Anyám is így tekeri néha, fárszt is kapok tőle.

2009. márc. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ne izgulj, idővel elmúlik! Vezess minnél többet, meglátod eltelik kis idő és nem lesz ilyen problémád!

Kitartás!

2009. márc. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azon vagyok. :) Bár közben kiderült, hogy autófüggő is a dolog, mert a probléma csak a tanulókocsinál áll fenn; kipróbáltam egy másikat is nemrég, és annál minden egyes alkalommal úgy siklott a váltó kettesbe is, mint a parancsolat... Szóval úgy tűnik, konkrétan a tanulókocsi igényel alapos megszokást.
2009. márc. 22. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!