Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell minél finomabban...

Hogyan kell minél finomabban nyomni a gázpedált? (TANULÓ VEZETŐ! )

Figyelt kérdés
Lábujjpárnával kell a gázt nyomni és hol kell a jobb lábam sarkát kitámasztani? A fék és a gáz között félúton, vagy a fékpedál/gázpedál előtt? Sokszor úgy érzem, hogy amikor elindulni akartam a kocsival, hirtelen, lépcsősen tudom csak nyomom le és a kuplung lassú kiengedése mellett lefulladt meg rángatott az autó. Úgy érzem azok közé tartozok, akik a pedálhasználatot nehezen tanulják meg. Mi ennek a jó technikája? Függ-e az autó típusától? (az oktatóé dízeles Opel Meriva, a szüleimé benzines-gázos Opel Astra)
2011. máj. 18. 22:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Álló motornál tessék megcsinálni az alábbiakat:

A gázpedál elé teszed le a sarkad, olyan távolságban, hogy a lábad úgy érintse meg a gázpedált, hogy a lábujjhegyeid a pedálon legyenek, de csak az ujjak, a talpad már nem. Így, álló motornál nyomogasd egy kicsit a gázpedált.


Utána játszd el ugyanezt, de úgy, hogy a sarkad közelebb, illetve távolabb viszed.


Amikor ezek megvannak, akkor már járó motornál ugyanez, de üresben hagyott váltóval, behúzott kézivel. Csak a motor hangjára tessék figyelni, esetleg közben nézni a fordulatszámmérőt (ha van).



Mindenkinek másképp kényelmes, másképp szokta meg. Én ahogy fentebb is írtam a lábam a gázpedál előtt van, és éppencsak a lábujj heggyel nyomom a gázt.


Időnként sarkadat át kell tenni, mert a nyomkodás hatására a sarok elmozdul.


Kuplungnál én szintén letámasztom, bár sokan nem, a levegőben tartják a lábat. Szerintem sokkal könnyebb és kevésbé fáradtságos ha le van támasztva a sarok. Könnyebb is érezni, ugyanis a lábad mozgatásánál a sarok mozgásából is kap visszajelzést az agyad a lábad elmozdulásának mértékéből, van viszonyítási alap, míg ha csaka levegőben van a láb, akkor ilyenről nem beszélhetünk.

2011. máj. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Most megint volt órám és rájöttem mi a gond! A CIPŐ!!! A kuplungról egyszerűen felkúszik úgy, hogy alig érzek valamit. Szokás szerint emelem fel a kuplungot és ezért fullad le az autó. De köszi mindenkinek, az oktató is, meg ti is tudtatok segíteni!
2011. máj. 20. 13:53
 13/13 sekri ***** válasza:

cipőőő ne síelni menjél !! Vékonytalpú cipővel drága!

én forgalmi vizsgán egyszer azért buktam meg ! mert emelkedőn mentem és a cipőm vizes volt mert szakadt az eső és a cipő ilyne lyukacsos volt az alja víz taszítós... és vizes volt a pedál emelkedőnek kifele nem nagyon éreztem a kocsit a vizsgabiztos kinevetett tudtam h megbuktam!:S figyelj oda !

2011. máj. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!